Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Evolúcia autonómnych áut: Učia sa virtuálnou realitou

VIDEO
Britská spoločnosť rFpro prišla na trh s prelomovou platformou. Vďaka ich systému bude vývoj autonómnych vozidiel jednoduchší. Podľa skúseností však nie sú počítačom riadené automobily neomylné.
1 príspevok 21.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Technológia firmy rFpro bola po prvý krát využitá v F1 na testy po 3D okruhoch. Neskôr ju vo fáze vývoja do svojich produktov implementovali niektoré významné svetové značky. V súčasnosti z nej budú profitovať autonómne vozidlá budúcnosti. Hlavnú rolu tu zohráva vysoká úroveň presnosti, ktorá umožňuje rôznym senzorom na vozidle reagovať prirodzene na rozličné situácie v reálnej premávke. Tie sú dopredu nasimulované v špeciálnom programe, ktorý pripomína počítačovú hru.

Autonómne auto zlyhalo: Fatálne následky nehody

Arizona patrí k niekoľkým štátom USA, ktoré sú viac než otvorené testovaniu autonómnych vozidiel. Na cestách tohto amerického štátu sa včera stala nehoda, ktorá nemá obdobu. Autonómne auto bolo...

Trh s autonómnymi vozidlami bude s určitosťou rásť. Problémom však môže byť samotný vývoj. Riaditeľ spoločnosti rFpro sa obáva, že modely v štádiu testovania nedostanú dostatočný priestor na cestách. Ich program je preto výnimočný. Automobilky si budú môcť svoje autá vyskúšať v bezpečí kancelárie bez ohrozenia premávky v mestách. Technológiu momentálne využívajú dvaja nemenovaní výrobcovia a traja producenti autonómnych vozidiel. Ako aplikácia funguje, si môžete pozrieť vo videu.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×