Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bavori avizujú zmenu: Plne digitálny kokpit

Automobilka BMW naznačila veľkú zmenu, ktorá čaká palubovky jej modelov. Na cestu, na ktorú už pred časom vykročil Mercedes-Benz, čoskoro nastúpia aj Bavori. Pozrite si prvú ochutnávku nového systému.
10 3 príspevky 20.04.2018 / Filip Kadlečík

Len nedávno sme sa o budúcnosti BMW rozprávali s Jozefom Kabaňom, ktorý sa o nadchádzajúcich rokoch nemeckej prémiovky zatiaľ vyjadroval pomerne neurčito. Nespomenul ani fakt, že Bavori sa chystajú predstaviť nový informačno-zábavný systém nazvaný “Operating System 7.0”, ktorý bude konkurovať stuttgartskému MBUX.

BMW Z4 by v sériovej podobe mohlo byť jedným z prvých modelov, ktoré naplno rozvinú potenciál nového infotainmentu 10 fotografií v galérii BMW Z4 by v sériovej podobe mohlo byť jedným z prvých modelov, ktoré naplno rozvinú potenciál nového infotainmentu Zdroj: BMW

Kokpity automobilov značky BMW v poslednom čase za konkurenčnou trojcípou hviezdou mierne zaostávali, najmä, čo sa technologickej úrovne týkalo. Tomu je už, zdá sa, koniec. To, čo naznačili koncept BMW 8 či BMW Z4, sa totiž stáva realitou. Aj v mníchovských modeloch sa už môžeme tešiť na dve veľké obrazovky infotainmentu a digitálnych budíkov.

Jednou z najdôležitejších vlastností nového systému bude jeho mnohotvárnosť. BMW sa snažilo vymyslieť ho tak, aby si ho každý užívateľ takmer kompletne mohol upraviť podľa svojho vkusu a predstáv. Nie všetko však má byť len o zábave - v prípade Operating System 7.0 sa skloňuje aj upozorňovanie na prekážky na ceste či nepriaznivé počasie v reálnom čase.

Príchod nového infotainmentu i koncepcie kokpitu už dlhšie naznačujú koncepty BMW, až teraz však na povrch vyplávali prvé oficiálne správy 10 fotografií v galérii Príchod nového infotainmentu i koncepcie kokpitu už dlhšie naznačujú koncepty BMW, až teraz však na povrch vyplávali prvé oficiálne správy Zdroj: BMW

Okrem uhlopriečky displeja “prístrojovky” (12,3 palcov) informácií ešte bavorská automobilka o novom systéme neposkytla. Nás však teší, že je na ňom zreteľne vidieť odkaz súčasného infotainmentu, ktorý rozhodne patrí k tým najlepším a najlogickejším - BMW teda má na čom stavať.

Mercedes-Benz ukázal nový infotainment

S multimediálnym systémom MBUX príde najmenší zástupca značky. Jeho súčasťou je pokročilé hlasové ovládanie, ktoré využíva umelú inteligenciu.

Samozrejmosťou tu bude najnovšia konzola iDrive, ale aj ovládanie dotykom, hlasom a gestami. Naživo sľubný infotainment po prvýkrát uvidíme o niekoľko mesiacov, možným dátumom je 15. jún, vtedy totiž má debutovať BMW radu 8. Zároveň sa však hovorí aj o nasadení do vynoveného BMW X5. V každom prípade, už teraz s istotou vieme, že novinku dostane aj omladený rad 3.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×