Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nových áut u nás pribúda

Slováci kupujú nielen jazdenky, záujem stúpa aj o nové vozidlá. Dokazujú to marcové čísla, ktoré ukázali rast v každej kategórii. Medzi malými úžitkovými autami dominoval Fiat, medzi osobnými už tradične Škoda.
2 príspevky 20.04.2018 / TASR

V marci 2018 zaznamenal Zväz automobilového priemyslu SR registrácie 8 550 nových osobných automobilov. Oproti minulému roku s počtom 9 038 to predstavuje pokles o 5,4 percenta. Vyplýva to z aktuálnych údajov ZAP.

"Registrácie malých úžitkových áut (kategória N1) dosiahli v marci 2018 počet 726 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka s počtom vozidiel 721 predstavuje nárast o 0,69 percenta," priblížil Pavol Prepiak, predseda Divízie dovozov automobilov (DDA) a viceprezident ZAP SR.

Nečakané: Výpoveď pre všetkých dílerov Opel

Opel sa dlhodobo snaží vrátiť k ziskovosti a teraz stúpa aj tlak zo strany nového materského koncernu PSA. Reorganizácia sa dotkne aj predajcov. Všetci európski díleri dostali výpoveď.

V tejto kategórii mali najväčší percentuálny podiel na trhu značky Fiat (25,34 percenta), Peugeot (15,84 percenta) a Opel s takmer 14 percent. V kategórii osobných automobilov (M1) prevažovala značka Škoda s viac ako 17 percent, Hyundai (9,29 percenta) a Volkswagen (8,29 percenta). Od novembra 2016 ku koncu marca 2018 prijal ZAP 666 žiadostí o alokovanie prostriedkov.

Najväčší podiel na registrácii v marci mali osobné autá na benzínový pohon (64,92 percenta) a nasledovali vozidlá s dieselovým pohonom (32,08 percenta). Zaregistrovalo sa tiež 29 vozidiel na elektrický pohon a 16 na hybridný.

Registrácie v kategórii nákladných automobilov do 12 ton (N2) zaznamenali v marci 49 vozidiel, čo je oproti vlaňajšku pokles o 5,77 percenta. Najväčší percentuálny podiel mali vozidlá Iveco, až 63,27 percenta.

V kategórii nákladných áut nad 12 ton (N3) bolo zaregistrovaných 351 vozidiel, došlo teda k poklesu o 15,95 percenta. Najviac z nich tvorili autá značky Mercedes-Benz, a to 24,75 percenta.

Nárast zaznamenala kategória autobusov (M2 a M3), kde sa počet registrovaných vozidiel zvýšil z 21 v marci 2017 na 40 v rovnakom období tohto roka. Prevažovali pritom autobusy Iveco Bus (61,54 percenta).

(TASR)


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×