Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lexus odhaľuje dizajn nástupcu sedanu ES

VIDEO
Prémiová divízia japonského giganta ukázala vzhľad vozidla s jasným rukopisom, o novinke stále neprezradila podrobnosti.
1 3 príspevky 18.04.2018 / Marek Pokrývka

Presne o týždeň spadne na pôde pekinského výstaviska plachta z nástupcu sedanu ES. Pôjde o siedmu generáciu produktu, ktorú Lexus predáva najmä v Spojených štátoch amerických. Teraz však začína byť relevantný aj pre európskych spotrebiteľov. V portfóliu totiž údajne nahradí dosluhujúci typ GS, ktorý skončí. Vzhľad jeho náhradníka už poznáme.

Lexus ES siedmej generácie sa svetu predstaví v Pekingu

Prémiová divízia japonského giganta Toyota ukázala pred pár dňami masku chladiča, teraz odhaľuje dizajn vozidla s jasným rukopisom kompletnou fotografiou a krátkym videom. Na obrázku môžeme vidieť vzhľad prednej časti s charakteristickým grilom i diódovou „fajkou“ tenokrát tvoriacou súčasť hlavných svetlometov. Viditeľné sú tiež línie bočných partií. Štylistické riešenia použité na zadku zasa načrtáva krátky spot, v ktorom sa okrem iného mihnú aj koncové svetlá.

Lexus ES: Siedma generácia aj v Európe

Na pekinskom autosalóne má prémiová japonská značka odhaliť nástupcu sedanu ES, ktorý v portfóliu nahradí obdobne veľký typ GS.

Automobilka o novinke stále neprezradila žiadne podrobnosti. Neoficiálne sa hovorí o použití flexibilnej architektúry TNGA a pohone predných kolies, čo je zásadný rozdiel oproti predchodcovi nesúcemu štítok GS. Ponuka však má obsahovať aj systém 4x4. Pod kapotou sa pravdepodobne objaví 3,5-litrový atmosférický šesťvalec i hybridné ústrojenstvo využívajúc menší štvorvalcový motor. S naftovou verziou podľa všetkého netreba vôbec počítať.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×