Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche zväčšilo svoju Lego stavebnicu

Zelený exemplár modelu 911 Turbo 3.0 dostal verziu v životnej veľkosti, žiadne prispôsobovanie tvarov dielikov sa však nekonalo.
3 17.04.2018 / Marek Pokrývka

Dánsky výroby svetoznámych kociek Lego nadviazal pred pár rokmi spoluprácu s Porsche. Výsledkom tohto spojenia je limitované oranžové kupé spadajúce pod sériu Technic, ktoré pomerne verne imituje tvary skutočného modelu 911 GT3 RS v mierke 1:8. Deväťstojedenástku však možno od januára nájsť aj v línii Speed Champions. Ide o rozmerovo menšiu interpretáciu vozidla, na ktorú sa automobilka teraz rozhodla upozorniť netradičnou formou.

Porsche 911 Turbo 3.0 a jeho nafúknutá verzia od firmy Lego 3 fotografie v galérii Porsche 911 Turbo 3.0 a jeho nafúknutá verzia od firmy Lego Zdroj: Porsche

Porsche vzalo svoju stavebnicu a výrazne ju zväčšilo. Zelený exemplár modelu 911 Turbo 3.0 zo staršej generácie 930 dostal verziu v životnej veľkosti. Na jeho vzhľade sa to však prekvapujúco nijak neodrazilo. Žiadne presnejšie prispôsobovanie tvarov dielikov sa nekonalo, všetky proporcie zostali na svojom mieste. Akurát ich firma vyrobila v podstatne väčších rozmeroch.

Stavebnica 911 GT3 RS ide do predaja

Športové kupé je vyrobené v mierke 1:8 a tvorí ho dovedna až 2 704 prvkov. Každý exemplár vozidla bude očíslovaný.

Bizarne vyzerajúce dielo predstavila nemecká automobilka pred bránami svojho domáceho múzea, kde ho možno ešte niekoľko dní stretnúť. Neskôr sa má presunúť v Stuttgarte na tenisové podujatie. Ďalší osud nevšedného exponátu známy nie je, jeho vznik však možno brať ako dôkaz o pokračujúcej kolaborácii Porsche s producentom kociek Lego.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×