Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche zväčšilo svoju Lego stavebnicu

Zelený exemplár modelu 911 Turbo 3.0 dostal verziu v životnej veľkosti, žiadne prispôsobovanie tvarov dielikov sa však nekonalo.
3 17.04.2018 / Marek Pokrývka

Dánsky výroby svetoznámych kociek Lego nadviazal pred pár rokmi spoluprácu s Porsche. Výsledkom tohto spojenia je limitované oranžové kupé spadajúce pod sériu Technic, ktoré pomerne verne imituje tvary skutočného modelu 911 GT3 RS v mierke 1:8. Deväťstojedenástku však možno od januára nájsť aj v línii Speed Champions. Ide o rozmerovo menšiu interpretáciu vozidla, na ktorú sa automobilka teraz rozhodla upozorniť netradičnou formou.

Porsche 911 Turbo 3.0 a jeho nafúknutá verzia od firmy Lego 3 fotografie v galérii Porsche 911 Turbo 3.0 a jeho nafúknutá verzia od firmy Lego Zdroj: Porsche

Porsche vzalo svoju stavebnicu a výrazne ju zväčšilo. Zelený exemplár modelu 911 Turbo 3.0 zo staršej generácie 930 dostal verziu v životnej veľkosti. Na jeho vzhľade sa to však prekvapujúco nijak neodrazilo. Žiadne presnejšie prispôsobovanie tvarov dielikov sa nekonalo, všetky proporcie zostali na svojom mieste. Akurát ich firma vyrobila v podstatne väčších rozmeroch.

Stavebnica 911 GT3 RS ide do predaja

Športové kupé je vyrobené v mierke 1:8 a tvorí ho dovedna až 2 704 prvkov. Každý exemplár vozidla bude očíslovaný.

Bizarne vyzerajúce dielo predstavila nemecká automobilka pred bránami svojho domáceho múzea, kde ho možno ešte niekoľko dní stretnúť. Neskôr sa má presunúť v Stuttgarte na tenisové podujatie. Ďalší osud nevšedného exponátu známy nie je, jeho vznik však možno brať ako dôkaz o pokračujúcej kolaborácii Porsche s producentom kociek Lego.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×