Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obrovské zmeny vo VW: Príde aj nové logo?

VIDEO
Agentúra Bloomberg uvádza, že Volkswagen prejde obrovskými zmenami. Skloňuje sa markantné vylepšenie imidžu či dokonca aj obmena známeho loga. Čo presne nás čaká?
1 4 príspevky 17.04.2018 / Filip Kadlečík

Volkswagenu sa napriek pošramotenej povesti naďalej darí. Obrovskú kauzu Dieselgate zatiaľ Wolfsburg dokázal ako-tak ustáť a aktuálna výkonnosť automobilky nie je zlá. Napriek tomu však Jochen Sengpiehl, marketingový šéf značky, vidí priestor na výraznú zmenu k lepšiemu.

Vzhľad nového loga automobilky by mohol naznačovať napríklad dizajn konceptu I.D. Vizzion

Pre agentúru Bloomberg sa vyjadril, že značka nie je v takej dobrej kondícii, ako tomu bolo v minulých rokoch. V poslednom čase vraj stratila emocionálnu stránku, ktorá by v aktuálnych či nových klientoch mohla vyvolávať túžbu vlastniť Volkswagen. Sengpiehl povedal na rovinu, že VW sa snaží byť až príliš nemecký, čo v globálnom merítku zjavne nemusí fungovať.

Prerod na automobilku, ktorá nebude vnímaná len ako producent vynikajúcich, no až strojovo presných automobilov, ktoré sú v mnohých prípadoch “bez duše”, si vyžiada viacero veľkých zásahov. Hovorí sa o väčšej rozlišnosti, farebnosti a akomsi útoku na emócie užívateľa. Preložené do ľudskej reči - Volkswageny by už čoskoro mali byť zábavnejšie. Veľkú úlohu zohrá aj zvýšená aktivita na sociálnych sieťach a ďalších moderných marketingových kanáloch.

Koncept I.D. Vizzion: Phaeton budúcnosti?

Autonómna elektrická limuzína vyniká minimalistickým dizajnom, ovládacím rozhraním i parametrami svojho pohonu.

Aby marketingovo výrobca fungoval čo najlepšie, chystá po šiestich rokoch zmenu loga. Radikálnu úpravu tu pravdepodobne očakávať netreba - dve véčka sa majú zmeniť len tak, aby lepšie napĺňali dnešné štandardy a pôsobili atraktívnejšie i v digitálnom prevedení. Čiastočným dôvodom transformácie VW má byť okrem veľkej aféry či pošramoteného imidžu aj príchod elektrických vozidiel. Tie majú odštartovať novú éru histórie tradičnej nemeckej automobilky.


Volkswagen už svoje logo zmenil niekoľkokrát. Jeho kompletnú evolúciu nájdete zachytenú v priloženom videu. Ako radikálne sa vlastne zmenilo od roku 1933? Príliš nie.


Najnovšie články
Hyundai i20: Po modernizácii bez nafty

Japonci odhalili novú limuzínu vyššej strednej triedy. Evokuje vlani uvedenú vlajkovú loď, dvojicu však nerozdeľujú iba rozmery.

Lexus ES: V našich končinách len hybrid

Čína je pre všetky veľké automobilové koncerny kľúčovým trhom. Volkswagen nie je výnimkou, preto tam pripravuje veľkú investíciu do alternatívnych pohonov.

VW chce v Číne investovať do elektromobilov

Opel Insignia je vo všeobecnosti už dávno známy ako vynikajúci hltač kilometrov. S pohonom 4x4, osemstupňovým automatom a silným dvojlitrom tomu nebude inak...

Test Opel Insignia ST: Esencia vlajkovej lode

Ak ste už niekedy videli vozidlá víťaziace na pretekoch Le Mans, zrejme by vás nenapadlo, že by ste na jednom z nich mohli legálne jazdiť v premávke.

Porsche 917: Okruhová legenda na cestách

Štvordverová verzia kompaktu prichádza s dlhším rázvorom, pri uvedení na trh bude dostupná výhradne s 1,3-litrovým benzínovým motorom.

Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×