Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unikátny španielsky superšport na predaj

Zdá sa vám byť Ferrari málo jedinečné? Ak áno, mali by ste sa pozrieť na tento španielsky počin. Nesie názov Tramontana, a je možno až príliš unikátny.
25 1 príspevok 15.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Ak sa povie unikátny superšport, pravdepodobne vás napadne nejaká limitovaná edícia od Ferrari či Lamborghini. Zo západnej európy však pochádza kúsok, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako zo sci-fi filmu. Španieli ho pomenovali Tramontana a jeden z nich je momentálne na predaj. Na cestách žiadny podobný automobil nestretnete 25 fotografií v galérii Na cestách žiadny podobný automobil nestretnete Zdroj: Prestige Imports

Konkrétne ide o variant XTR s úpravami od firmy Vilner. Prvýkrát ho v takejto podobe predstavili na výstave SEMA v roku 2016. Či ide o rovnaký exemplár známe nie je. Matno-čierne monštrum má naozaj jedinečný dizajn. Väčšina jeho karosérie je deravá, po vzore monopostov z Formuly. Odlišná je však vyklápacia kabína s dvojicou sedadiel umiestnených za sebou. Tie pripomínajú skôr kokpit stíhačky.

Zlý vtip? Superšporty v lacnom oblečení

Moderné superšporty mávajú prepracovaný dizajn s množstvom špeciálnych materiálov. Ako by však vyzerali, keby mali namiesto nich obyčajné nelakované plasty?

Technické parametre nie sú o nič menej zaujímavé. Nezvyčajný športiak váži 1315 kilogramov a pod kapotou má poriadnu strojovňu. Dvanásťvalec od AMG produkuje 529 kW (720 k) a spolupracuje so sedemstupňovým dvojspojkovým automatom. Tramontana má na odometri 630 kilometrov. Cenu, ako ani iné detaily, predajca nezverejnil.


Najnovšie články
Hyundai i20: Po modernizácii bez nafty

Japonci odhalili novú limuzínu vyššej strednej triedy. Evokuje vlani uvedenú vlajkovú loď, dvojicu však nerozdeľujú iba rozmery.

Lexus ES: V našich končinách len hybrid

Čína je pre všetky veľké automobilové koncerny kľúčovým trhom. Volkswagen nie je výnimkou, preto tam pripravuje veľkú investíciu do alternatívnych pohonov.

VW chce v Číne investovať do elektromobilov

Opel Insignia je vo všeobecnosti už dávno známy ako vynikajúci hltač kilometrov. S pohonom 4x4, osemstupňovým automatom a silným dvojlitrom tomu nebude inak...

Test Opel Insignia ST: Esencia vlajkovej lode

Ak ste už niekedy videli vozidlá víťaziace na pretekoch Le Mans, zrejme by vás nenapadlo, že by ste na jednom z nich mohli legálne jazdiť v premávke.

Porsche 917: Okruhová legenda na cestách

Štvordverová verzia kompaktu prichádza s dlhším rázvorom, pri uvedení na trh bude dostupná výhradne s 1,3-litrovým benzínovým motorom.

Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×