Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unikátny španielsky superšport na predaj

Zdá sa vám byť Ferrari málo jedinečné? Ak áno, mali by ste sa pozrieť na tento španielsky počin. Nesie názov Tramontana, a je možno až príliš unikátny.
25 1 príspevok 15.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Ak sa povie unikátny superšport, pravdepodobne vás napadne nejaká limitovaná edícia od Ferrari či Lamborghini. Zo západnej európy však pochádza kúsok, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako zo sci-fi filmu. Španieli ho pomenovali Tramontana a jeden z nich je momentálne na predaj. Na cestách žiadny podobný automobil nestretnete 25 fotografií v galérii Na cestách žiadny podobný automobil nestretnete Zdroj: Prestige Imports

Konkrétne ide o variant XTR s úpravami od firmy Vilner. Prvýkrát ho v takejto podobe predstavili na výstave SEMA v roku 2016. Či ide o rovnaký exemplár známe nie je. Matno-čierne monštrum má naozaj jedinečný dizajn. Väčšina jeho karosérie je deravá, po vzore monopostov z Formuly. Odlišná je však vyklápacia kabína s dvojicou sedadiel umiestnených za sebou. Tie pripomínajú skôr kokpit stíhačky.

Zlý vtip? Superšporty v lacnom oblečení

Moderné superšporty mávajú prepracovaný dizajn s množstvom špeciálnych materiálov. Ako by však vyzerali, keby mali namiesto nich obyčajné nelakované plasty?

Technické parametre nie sú o nič menej zaujímavé. Nezvyčajný športiak váži 1315 kilogramov a pod kapotou má poriadnu strojovňu. Dvanásťvalec od AMG produkuje 529 kW (720 k) a spolupracuje so sedemstupňovým dvojspojkovým automatom. Tramontana má na odometri 630 kilometrov. Cenu, ako ani iné detaily, predajca nezverejnil.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×