Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Malá trieda G? Špeciálna verzia bez strechy

Dnes rastie trieda G najmä do výšky aj do šírky. V minulosti však existovala aj v menších verziách. Jednou z nich bol aj kabriolet, ktorý je dnes už veľkou raritou.
16 14.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Trieda G od Mercedesu už takmer štyridsať rokov nezmenila svoj vzhľad. Kedysi sme ju poznali aj v iných podobách, ako tú dnešnú. Napríklad v roku 2000 bola dostupná aj ako trojdverová či s odnímateľnou strechou. Dnes už je takéto Géčko na cestách raritou.

S otvorenou strechou už dnes poznáme iba limitovaný Landaulet 16 fotografií v galérii S otvorenou strechou už dnes poznáme iba limitovaný Landaulet Zdroj: Miller Motorcars

V tej dobe bola trieda G dostupná iba pre európsky trh. Záujemcovia spoza veľkej mláky si tak museli svoju krabicu dať doviezť. Rovnaký príbeh mal aj kúsok, ktorý je momentálne na predaj v americkom salóne Miller Motorcars. Majiteľovi nestačilo, že vlastní na domácej pôde nedostupný model. Aby sa ešte viac odlíšil od ostatných, dal si svoje otvorené géčko upraviť firmou Renntech.

A nešlo o žiadne drobné vylepšenia. Za lepšie odpruženie, navýšený výkon či účinnejšie brzdy zaplatil vyše 60-tisíc eur. Schopnosťami by mal byť exemplár na podobnej úrovni ako športový model G55 od AMG. Najazdených má 47 554 kilometrov a predajca si za neho pýta 180-tisíc eur.

Maybach G650: Na jeden deň byť pánom sveta

Pokiaľ ste doteraz považovali najdrahšiu verziu triedy G od Mercedesu za nevkusnú – neoplatí sa nad ňou zbytočne vzrušovať. Existovať bude aj tak len 99 exemplárov. My sme si jeden z nich vyskúšali...


Najnovšie články
Hyundai i20: Po modernizácii bez nafty

Japonci odhalili novú limuzínu vyššej strednej triedy. Evokuje vlani uvedenú vlajkovú loď, dvojicu však nerozdeľujú iba rozmery.

Lexus ES: V našich končinách len hybrid

Čína je pre všetky veľké automobilové koncerny kľúčovým trhom. Volkswagen nie je výnimkou, preto tam pripravuje veľkú investíciu do alternatívnych pohonov.

VW chce v Číne investovať do elektromobilov

Opel Insignia je vo všeobecnosti už dávno známy ako vynikajúci hltač kilometrov. S pohonom 4x4, osemstupňovým automatom a silným dvojlitrom tomu nebude inak...

Test Opel Insignia ST: Esencia vlajkovej lode

Ak ste už niekedy videli vozidlá víťaziace na pretekoch Le Mans, zrejme by vás nenapadlo, že by ste na jednom z nich mohli legálne jazdiť v premávke.

Porsche 917: Okruhová legenda na cestách

Štvordverová verzia kompaktu prichádza s dlhším rázvorom, pri uvedení na trh bude dostupná výhradne s 1,3-litrovým benzínovým motorom.

Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×