Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do dražby ide Ferrari za 3 milióny: Je ich hodné?

VIDEO
Pod kladivko aukčnej siene RM Sotheby´s mieri unikátne Ferrari Sergio. Jeho majiteľ sa dostal do problémov a teraz sa exkluzívneho auta musí zbaviť. Podarí sa ho predať tak výhodne, ako sa očakávalo?
6 14.04.2018 / Filip Kadlečík

Keď Ferrari spolu so štúdiom Pininfarina na ženevskom autosalóne v roku 2013 ukázali roadster Sergio, automobil vyvolal seriózny záujem. Už vtedy sa šepkalo o prísne limitovanej výrobe, vôbec však nebolo jasné, či na ňu naozaj príde. O rok neskôr sa potvrdil vznik exkluzívnej série, zároveň s pozitívnou správou však prišla aj studená sprcha.

Sergio je unikátnym Ferrari, svojim vzhľadom či nedostatočnou odlišnosťou od bežného roadstera si však veľa fanúšikov nezískalo 6 fotografií v galérii Sergio je unikátnym Ferrari, svojim vzhľadom či nedostatočnou odlišnosťou od bežného roadstera si však veľa fanúšikov nezískalo Zdroj: RM Sotheby's

Od pôvodného konceptu sa totiž Ferrari Sergio výrazne odlišovalo a to mu zobralo časť atraktivity. Najmä zadné partie superšportu považujú mnohí za nemastné-neslané. Exkluzívnemu autu je vytýkaná aj prílišná podoba s modelom 458 Spider, z ktorého vychádza.

Napriek tomu boli vozidlá limitovanej edície extrémne drahé - Ferrari ich vyrobilo len šesť a čoho je málo, to v automobilovom svete nemá nízku hodnotu. Potvrdzuje to aj kúsok, ktorý aktuálne mieri na dražbu pod hlavičkom aukčnej spolčnosti RM Sotheby´s. Toto auto patrilo nigérijskému ropnému magnátovi menom Aluko Kolawole. Ten sa však dostal do problémov pre podvody a pranie špinavých peňazí. Jeho majetok sa teraz postupne rozpredáva.

Očakáva sa, že Sergio by sa mohlo predať približne za 2,5 až 3 milióny eur bez započítania 20 % DPH. Pôvodné predpoklady hovorili o tom, že cenovka by mohla prekročiť hranicu 4,3 milióna eur. Hodnotu tohto vozidla totiž zvyšuje aj fakt, že bolo vystavené na autosalóne v Ženeve počas ročníka 2015. Atraktívny je aj nájazd - za tri roky Sergio prešlo len 200 kilometrov.

Ferrari Sergio: Vytriezvenie

Sériová verzia roadsteru vytvorená na základe modelu 458 Spider sa podstatne viac podobá na východiskový model.

S blížiacou sa dražbou však očakávania klesajú. Bude zaujímavé sledovať, za koľko sa osemvalcový roadster s výkonom 445 kW (605 k) reálne predá. V automobilovom svete sa totiž napriek svojej výnimočnosti prehnanej obľube neteší. Fakt, že je len jedným zo šiestich vyrobených vozidiel tohto typu, však cenu v každom prípade vystrelí do nebeských výšin.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×