Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Odhalenie: Prvé info o následníkovi Audi R8

VIDEO
Audi R8 už je zabehnutým superšportom. Počas 12-tich rokov existencie si vybudovalo meno, ktoré mu závidí nejeden superšport. Aká bude ďalšia, v poradí tretia, generácia?
24 príspevkov 14.04.2018 / Filip Kadlečík

V roku 2003 debutoval na autosalóne v Ženeve fascinujúci koncept LeMans Quattro, ktorý stojí na úplnom počiatku úspešného príbehu zvaného Audi R8. Prvé sériové kusy superšportu opustili Neckarsulm v roku 2006 a odvtedy si nemecká beštia získala silné meno. Svedčí o tom aj príchod druhej generácie, ktorá sa na trhu objavila v roku 2015.

Nateraz sa zdá, že dynamický príbeh bude mať aj ďalšie pokračovanie. Tretí nasledovník ságy R8 má prísť na začiatku ďalšej dekády a my už o ňom poznáme niekoľko detailov. V prvom rade sa zdá, že oblému dizajnu so zopár hranami už odzvonilo. Teraz príde presný opak - ostré tvary a niekoľko oblých línií.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že novinka by mala využiť platformu, ktorú pre svoje budúce modely chystá Porsche. Tá však príde pomerne neskoro a preto Audi pravdepodobne siahne po riešení z dielne Lamborghini. Nešlo by o žiadne veľké prekvapenie - už prvá generácia stála na základoch superšportu Gallardo.

Audi A6: Luxus podľa gusta Ingolstadtu

Audi so svojimi top modelmi za konkurenciou ešte pred pár mesiacmi zaostávalo. Teraz je však všetko inak. Po typoch A8 a A7 sa svetu oficiálne predstavila aj manažérska limuzína s označením A6. Aká...

Tretia er-osmička bude teda logicky do veľkej miery vychádzať z Huracánu. Čo-to by však mohla “prevziať” aj od konkurencie z Modeny. Hovorí sa totiž, že nemecký superšport príde s hybridnou technikou podobnou La Ferrari. O pohon sa bude starať aj prepĺňaný vidlicový desaťvalec. Okrem toho ďalšie informácie zatiaľ známe nie sú.


Najnovšie články
Hyundai i20: Po modernizácii bez nafty

Japonci odhalili novú limuzínu vyššej strednej triedy. Evokuje vlani uvedenú vlajkovú loď, dvojicu však nerozdeľujú iba rozmery.

Lexus ES: V našich končinách len hybrid

Čína je pre všetky veľké automobilové koncerny kľúčovým trhom. Volkswagen nie je výnimkou, preto tam pripravuje veľkú investíciu do alternatívnych pohonov.

VW chce v Číne investovať do elektromobilov

Opel Insignia je vo všeobecnosti už dávno známy ako vynikajúci hltač kilometrov. S pohonom 4x4, osemstupňovým automatom a silným dvojlitrom tomu nebude inak...

Test Opel Insignia ST: Esencia vlajkovej lode

Ak ste už niekedy videli vozidlá víťaziace na pretekoch Le Mans, zrejme by vás nenapadlo, že by ste na jednom z nich mohli legálne jazdiť v premávke.

Porsche 917: Okruhová legenda na cestách

Štvordverová verzia kompaktu prichádza s dlhším rázvorom, pri uvedení na trh bude dostupná výhradne s 1,3-litrovým benzínovým motorom.

Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×