Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Odhalenie: Prvé info o následníkovi Audi R8

VIDEO
Audi R8 už je zabehnutým superšportom. Počas 12-tich rokov existencie si vybudovalo meno, ktoré mu závidí nejeden superšport. Aká bude ďalšia, v poradí tretia, generácia?
20 príspevkov 14.04.2018 / Filip Kadlečík

V roku 2003 debutoval na autosalóne v Ženeve fascinujúci koncept LeMans Quattro, ktorý stojí na úplnom počiatku úspešného príbehu zvaného Audi R8. Prvé sériové kusy superšportu opustili Neckarsulm v roku 2006 a odvtedy si nemecká beštia získala silné meno. Svedčí o tom aj príchod druhej generácie, ktorá sa na trhu objavila v roku 2015.

Nateraz sa zdá, že dynamický príbeh bude mať aj ďalšie pokračovanie. Tretí nasledovník ságy R8 má prísť na začiatku ďalšej dekády a my už o ňom poznáme niekoľko detailov. V prvom rade sa zdá, že oblému dizajnu so zopár hranami už odzvonilo. Teraz príde presný opak - ostré tvary a niekoľko oblých línií.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že novinka by mala využiť platformu, ktorú pre svoje budúce modely chystá Porsche. Tá však príde pomerne neskoro a preto Audi pravdepodobne siahne po riešení z dielne Lamborghini. Nešlo by o žiadne veľké prekvapenie - už prvá generácia stála na základoch superšportu Gallardo.

Audi A6: Luxus podľa gusta Ingolstadtu

Audi so svojimi top modelmi za konkurenciou ešte pred pár mesiacmi zaostávalo. Teraz je však všetko inak. Po typoch A8 a A7 sa svetu oficiálne predstavila aj manažérska limuzína s označením A6. Aká...

Tretia er-osmička bude teda logicky do veľkej miery vychádzať z Huracánu. Čo-to by však mohla “prevziať” aj od konkurencie z Modeny. Hovorí sa totiž, že nemecký superšport príde s hybridnou technikou podobnou La Ferrari. O pohon sa bude starať aj prepĺňaný vidlicový desaťvalec. Okrem toho ďalšie informácie zatiaľ známe nie sú.


Najnovšie články
Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti

Francúzskemu prezidentovi chýba priestranná a veľká limuzína, ktorá by sa hodila na vykonávanie služby hlave štátu. Zdá sa, že luxusná značka DS sa už pustila...

DS 8: Nová vlajková loď francúzskej prémiovky

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Finálne vozidlo pôjde vizuálne v stopách vlani odhaleného konceptu. Pohon preň budú vyrábať závody materského BMW.

MINI: Sériový elektromobil na budúci rok

Čoraz tvrdšia rétorika Donalda Trumpa voči obchodným partnerom vyvoláva obavy ropných trhov. A to by mohlo, aspoň v súvislosti s tankovaním, nahrať európskym...

Benzín a nafta: Kam sa pohne cena palív u nás?

Tri čínske automobilky vytvoria platformu pre spoločné cestovanie, tzv. zdieľanie jázd. Pre služby mienia využívať aj robotické vozidlá.

Čínske automobilky podporujú zdieľanie jázd
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×