Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V ponuke je bezchybný Plymouth Prowler

Americký roadster mal doposiaľ jediného majiteľa, ten s ním najazdil iba 134 míľ. K vozidlu prislúcha aj dizajnovo a farebne zladený príves.
15 1 príspevok 13.04.2018 / Marek Pokrývka

Využitím retro prvkov v moderných autách vzniklo množstvo zaujímavých modelov a Plymouth Prowler k nim určite možno zaradiť. Roadster vizuálne odkazujúci na hot-rody z prvej polovice 20. storočia síce nebol ktovieako úspešný, no dizajnom si získal srdcia mnohých fanúšikov. Tí majú teraz šancu získať jeden bezchybný exemplár.

Exoticky vyzerajúci Plymouth je dnes vo výbornej kondícii 15 fotografií v galérii Exoticky vyzerajúci Plymouth je dnes vo výbornej kondícii Zdroj: Mecum Auctions

V ponuke spoločnosti Mecum Auctions je momentálne Plymouth z roku 1999, ktorý mal doposiaľ jediného majiteľa. Ten s ním počas takmer dvoch dekád najazdil iba 134 míľ (216 km). Napriek minimálnemu používaniu sa o exoticky vyzerajúci americký stroj dobre staral, preto je dnes vo výbornej kondícii. Platí to pre výrazný červený lak i čiernou kožou čalúnený interiér.

Majiteľa si hľadá starý koncept Plymouth

Červený osemvalcový roadster vznikol ako odpoveď na Corvette a Thunderbird, no jeho produkcia nakoniec dostala červenú.

Prowler patrí k neskoršej sérii, ktorá už mala 3,5-litrový šesťvalec posilnený na 189 kW (257 k). K samotnému vozidlu prislúcha aj dizajnovo a farebne stopercentne zladený príves. Okrem tvarov imitujúcich zadnú časť roadster má aj rovnako štylizované kolesá. Zvyšuje to hodnotu unikátu, ktorý sa bude dražiť v meste Indianapolis. Jeho predpokladanú cenu nepoznáme.


Najnovšie články
Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti

Francúzskemu prezidentovi chýba priestranná a veľká limuzína, ktorá by sa hodila na vykonávanie služby hlave štátu. Zdá sa, že luxusná značka DS sa už pustila...

DS 8: Nová vlajková loď francúzskej prémiovky

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Finálne vozidlo pôjde vizuálne v stopách vlani odhaleného konceptu. Pohon preň budú vyrábať závody materského BMW.

MINI: Sériový elektromobil na budúci rok

Čoraz tvrdšia rétorika Donalda Trumpa voči obchodným partnerom vyvoláva obavy ropných trhov. A to by mohlo, aspoň v súvislosti s tankovaním, nahrať európskym...

Benzín a nafta: Kam sa pohne cena palív u nás?

Tri čínske automobilky vytvoria platformu pre spoločné cestovanie, tzv. zdieľanie jázd. Pre služby mienia využívať aj robotické vozidlá.

Čínske automobilky podporujú zdieľanie jázd
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×