Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lexus ES: Siedma generácia aj v Európe

Na pekinskom autosalóne má prémiová japonská značka odhaliť nástupcu sedanu ES, ktorý v portfóliu nahradí obdobne veľký typ GS.
1 13.04.2018 / Marek Pokrývka

Počas posledného aprílového týždňa bude centrom sveta štyroch kolies Peking, v metropole najľudnatejšej krajiny sveta sa bude konať medzinárodný autosalón. Zopár noviniek pripravených preň už poznáme. Do zoznamu teraz prispel Lexus, ktorý ohlásil pre pekinské podujatie premiéru bez akýchkoľvek detailov o svojom vozidle. Jeho vzhľad načrtol fotografiou.

Japonská značka pokračuje v odvážnom dizajnovom jazyku

Zverejnený obrázok zachytáva charakteristicky tvarovanú masku chladiča, ktorá obsahuje zakrivené zvislé rebrá a logo s modrým pozadím prezrádzajúce prítomnosť hybridného pohonu. Na fotke je tiež naznačený členitý obrys svetlometov. Identitu debutanta z nej vyčítať nemožno, zákulisné zdroje sa však o nej vyjadrujú pomerne jednoznačne.

Lexus UX v Ženeve: Keď menej môže byť viac

Lexus je dnes známy najmä vďaka neobyčajnému dizajnu plnému ostrých línií, plavných kriviek a agresívnych prvkov. Zdá sa, že Japonci aspoň na chvíľu prestali toľko tlačiť na pílu. Môže sa im to...

Tento gril patrí podľa dobre informovaných ľudí typu ES. Jeho siedma generácia sa síce svetu ukáže v Číne, ale na rozdiel od tých predchádzajúcich ju uvidíme aj v Európe. Japonský sedan vyššej strednej triedy nahradí v portfóliu značky na starom kontinente obdobne veľký Lexus GS. Vozidlo bude vraj stáť na modulárnej architektúre TNGA, pričom okrem hybridu má prísť aj so šesťvalcom. Potvrdenie či vyvrátenie týchto informácii môžeme očakávať v najbližších týždňoch.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×