Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hino a VW Trucks spolupracujú na novej technike

Japonský výrobca nákladných áut Hino Motors a VW Truck & Bus budú spolupracovať na nových technológiách pre vyššiu bezpečnosť nákladnej dopravy. Spolupráca má urýchliť vývoj a znížiť náklady.
1 príspevok 14.04.2018 / TASR

Japonský výrobca nákladných áut Hino Motors, dcérska spoločnosť automobilky Toyota, a divízia nákladných áut a autobusov nemeckého koncernu Volkswagen (VW) Truck & Bus oznámili, že sa dohodli na spolupráci na technológiách, ako sú hybridné vozidlá, elektrické autá a autonómne riadenie a konektivita.

Podľa dohody, podpísanej vo štvrtok, si každá spoločnosť zachová nezávislosť, ale ich tímy budú spolupracovať na nových technológiách, ktoré im pomôžu zvýšiť podiely na trhoch.

Príchod digitálneho veku a robotiky v automobilovom priemysle tlačí výrobcov vozidiel na celom svete, aby ponúkli klientom autá, ktoré sa pripájajú k sieti, alebo dokážu automaticky zabrániť nehodám. A partnerstvá im pomôžu znížiť náklady na ich vývoj a zvýšiť konkurencieschopnosť.

Dohoda spája dvoch významných hráčov na trhu s nákladnými autami a autobusmi, čo je oblasť, o ktorej niektorí analytici tvrdia, že môže najviac profitovať z nových technológií.

(TASR)


Najnovšie články
Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už...

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

Súdny proces s Volkswagenom zasiahol aj jeho najväčšieho dodávateľa Bosch. Súd mu totiž nariadil uvoľniť interné dokumenty, vrátane písomnej komunikácie s VW.

Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×