Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hino a VW Trucks spolupracujú na novej technike

Japonský výrobca nákladných áut Hino Motors a VW Truck & Bus budú spolupracovať na nových technológiách pre vyššiu bezpečnosť nákladnej dopravy. Spolupráca má urýchliť vývoj a znížiť náklady.
1 príspevok 14.04.2018 / TASR

Japonský výrobca nákladných áut Hino Motors, dcérska spoločnosť automobilky Toyota, a divízia nákladných áut a autobusov nemeckého koncernu Volkswagen (VW) Truck & Bus oznámili, že sa dohodli na spolupráci na technológiách, ako sú hybridné vozidlá, elektrické autá a autonómne riadenie a konektivita.

Podľa dohody, podpísanej vo štvrtok, si každá spoločnosť zachová nezávislosť, ale ich tímy budú spolupracovať na nových technológiách, ktoré im pomôžu zvýšiť podiely na trhoch.

Príchod digitálneho veku a robotiky v automobilovom priemysle tlačí výrobcov vozidiel na celom svete, aby ponúkli klientom autá, ktoré sa pripájajú k sieti, alebo dokážu automaticky zabrániť nehodám. A partnerstvá im pomôžu znížiť náklady na ich vývoj a zvýšiť konkurencieschopnosť.

Dohoda spája dvoch významných hráčov na trhu s nákladnými autami a autobusmi, čo je oblasť, o ktorej niektorí analytici tvrdia, že môže najviac profitovať z nových technológií.

(TASR)


Najnovšie články
Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky

NDS počas prvého májového víkendu uzatvorí niekoľko kilometrov diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Diaľnica bude neprejazdná a vodiči budú musieť zvoliť...

Vodiči, pripravte sa na uzavretie D1

Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať...

Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

S najsilnejšou verziou prepĺňaného štvorvalca zrýchli šelma na stovku v priebehu 5,7 sekundy, motor sa nasťahoval aj do typu XF.

Jaguar XE 300 Sport: Nový vrchol ponuky

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej...

Pagani Huayra: Off-road  z ríše fantázie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×