Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

T-Roc prešiel kúrou v dielni ABT Sportsline

Úpravca siahol po najvýkonnejšej verzii vozidla, ktorú poháňa dvojlitrový turbobenzín. Po zásahoch dosahuje parametre 168 kW (228 k) a 360 Nm.
5 12.04.2018 / Marek Pokrývka

Do obchodov prišlo najmenšie SUV nesúce logo značky Volkswagen len pred niekoľkými mesiacmi, napriek tomu sa mu už stihli pod sukňu pozrieť niektorí tuneri. Vo februári ukázala svoju verziu typu T-Roc napríklad nie veľmi známa rakúska firma LowRider. Automobil teraz prešiel kúrou v podstatne renomovanejšej dielni ABT Sportsline, ktorá sa zamerala najmä na motor.

Volkswagen T-Roc je najnovším prírastkom v portfóliu známeho tunera 5 fotografií v galérii Volkswagen T-Roc je najnovším prírastkom v portfóliu známeho tunera Zdroj: ABT Sportsline

Úpravca siahol po najvýkonnejšej verzii vozidla, ktorú poháňa dvojlitrový turbobenzín dosahujúci štandardne výkon 140 kW (190 k) a krútiaci moment 320 Nm. V danej kategórii ide aj vďaka prevodovke DSG a pohonu 4x4 o nadpriemerne svižný produkt. Ľudia z ABT ho však chceli ešte zrýchliť, preto pristúpili k zmenám v riadiacej jednotke štvorvalca. Digitálne zásahy stačili na výrazné zlepšenie čísel.

VW T-Roc na bruchu: Je to vôbec ešte SUV?

Rakúska firma vybavila novinku Volkswagen vzduchovým podvozkom, dvojfarebnou grafikou a dvadsaťpalcovými ráfikmi Dotz.

Po softvérových zásahoch dosahuje agregát parametre 168 kW (228 k) a 360 Nm. Aký vplyv to malo na údaj 0-100  km/h nevieme, už štandardný model však tento obligátny šprint zvláda za 7,2 sekundy. Volkswagen by pritom mal byť rýchlejší nielen v priamom smere. Zlepšiť sa mal aj v zákrutách, za čo môže inštalácia tuhších pružín zmenšujúcich svetlú výšku o 35, resp. 40 milimetrov. Poslednou zmenou sú disky kolies dostupné v priemeroch 18 až 20 palcov a viacerých dizajnoch.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×