Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen opäť rozšíri rodinu svojich SUV

Nemecký gigant finišuje produkt vyvíjaný výhradne pre čínsky trh. Vozidlo s označením Tayron by malo stáť na rovnakej technike ako Tiguan.
3 1 príspevok 12.04.2018 / Marek Pokrývka

Módnu vlnu športovo-úžitkových automobilov koncern Volkswagen podchytil pomerne skoro, v ostatnom čase však začal svoje snahy zintenzívňovať. Týka sa to viacerých značiek skupiny. Výnimkou nie je ani tá materská, ktorá nedávno ukázala tretiu generáciu typu Touareg a krátko na to predviedla dva koncepty vychádzajúce z typu Atlas. No tým sa nič nekončí.

Predná časť typu Tayron nápadne pripomína menší T-Roc 3 fotografie v galérii Predná časť typu Tayron nápadne pripomína menší T-Roc Zdroj: yiche.com

Ako sme sa dozvedeli, nemecký gigant čoskoro opäť rozšíri rodinu svojich SUV. Finišuje regionálny produkt vyvíjaný výhradne pre čínsky trh. Jeho prípravu odhalili neoficiálne fotografie, ktoré vozidlo ukázali kompletne bez maskovania. Prezradili aj jeho označenie Tayron.

Toto meno bude niesť vozidlo, ktoré by malo stáť na rovnakej technike ako Tiguan. Od neho sa však výrazne odlíši dizajnom. Na záberoch môžeme vidieť prednú časť, ktorá stvárnením nápadne pripomína podstatne menší T-Roc. Obrázky okrem toho ukazujú výrazne rezané blatníky a zadnú časť evokujúcu už spomínaný Touareg. Na nej môžeme vidieť označenie, ale tiež štítok 380 TSI.

Poznáme ďalšie SUV z Bratislavy: VW Touareg

Oproti svojmu predchodcovi je vozidlo väčšie a zároveň ľahšie, disponuje kokpitom Innovision a do Európy príde s dvomi naftovými šesťvalcami.

Za týmto kódom sa údajne skrýva dobre známy prepĺňaný benzínový dvojliter, ktorý dosahuje najvyšší výkon 162 kW (220 k). Aspoň to tvrdia lokálne zdroje. Tie zároveň hovoria o oficiálnej premiére na blížiacom sa autosalóne v Pekingu a skorom začiatku výroby.


Najnovšie články
Hyundai i20: Po modernizácii bez nafty

Japonci odhalili novú limuzínu vyššej strednej triedy. Evokuje vlani uvedenú vlajkovú loď, dvojicu však nerozdeľujú iba rozmery.

Lexus ES: V našich končinách len hybrid

Čína je pre všetky veľké automobilové koncerny kľúčovým trhom. Volkswagen nie je výnimkou, preto tam pripravuje veľkú investíciu do alternatívnych pohonov.

VW chce v Číne investovať do elektromobilov

Opel Insignia je vo všeobecnosti už dávno známy ako vynikajúci hltač kilometrov. S pohonom 4x4, osemstupňovým automatom a silným dvojlitrom tomu nebude inak...

Test Opel Insignia ST: Esencia vlajkovej lode

Ak ste už niekedy videli vozidlá víťaziace na pretekoch Le Mans, zrejme by vás nenapadlo, že by ste na jednom z nich mohli legálne jazdiť v premávke.

Porsche 917: Okruhová legenda na cestách

Štvordverová verzia kompaktu prichádza s dlhším rázvorom, pri uvedení na trh bude dostupná výhradne s 1,3-litrovým benzínovým motorom.

Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×