Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen opäť rozšíri rodinu svojich SUV

Nemecký gigant finišuje produkt vyvíjaný výhradne pre čínsky trh. Vozidlo s označením Tayron by malo stáť na rovnakej technike ako Tiguan.
3 1 príspevok 12.04.2018 / Marek Pokrývka

Módnu vlnu športovo-úžitkových automobilov koncern Volkswagen podchytil pomerne skoro, v ostatnom čase však začal svoje snahy zintenzívňovať. Týka sa to viacerých značiek skupiny. Výnimkou nie je ani tá materská, ktorá nedávno ukázala tretiu generáciu typu Touareg a krátko na to predviedla dva koncepty vychádzajúce z typu Atlas. No tým sa nič nekončí.

Predná časť typu Tayron nápadne pripomína menší T-Roc 3 fotografie v galérii Predná časť typu Tayron nápadne pripomína menší T-Roc Zdroj: yiche.com

Ako sme sa dozvedeli, nemecký gigant čoskoro opäť rozšíri rodinu svojich SUV. Finišuje regionálny produkt vyvíjaný výhradne pre čínsky trh. Jeho prípravu odhalili neoficiálne fotografie, ktoré vozidlo ukázali kompletne bez maskovania. Prezradili aj jeho označenie Tayron.

Toto meno bude niesť vozidlo, ktoré by malo stáť na rovnakej technike ako Tiguan. Od neho sa však výrazne odlíši dizajnom. Na záberoch môžeme vidieť prednú časť, ktorá stvárnením nápadne pripomína podstatne menší T-Roc. Obrázky okrem toho ukazujú výrazne rezané blatníky a zadnú časť evokujúcu už spomínaný Touareg. Na nej môžeme vidieť označenie, ale tiež štítok 380 TSI.

Poznáme ďalšie SUV z Bratislavy: VW Touareg

Oproti svojmu predchodcovi je vozidlo väčšie a zároveň ľahšie, disponuje kokpitom Innovision a do Európy príde s dvomi naftovými šesťvalcami.

Za týmto kódom sa údajne skrýva dobre známy prepĺňaný benzínový dvojliter, ktorý dosahuje najvyšší výkon 162 kW (220 k). Aspoň to tvrdia lokálne zdroje. Tie zároveň hovoria o oficiálnej premiére na blížiacom sa autosalóne v Pekingu a skorom začiatku výroby.


Najnovšie články
Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti

Francúzskemu prezidentovi chýba priestranná a veľká limuzína, ktorá by sa hodila na vykonávanie služby hlave štátu. Zdá sa, že luxusná značka DS sa už pustila...

DS 8: Nová vlajková loď francúzskej prémiovky

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Finálne vozidlo pôjde vizuálne v stopách vlani odhaleného konceptu. Pohon preň budú vyrábať závody materského BMW.

MINI: Sériový elektromobil na budúci rok

Čoraz tvrdšia rétorika Donalda Trumpa voči obchodným partnerom vyvoláva obavy ropných trhov. A to by mohlo, aspoň v súvislosti s tankovaním, nahrať európskym...

Benzín a nafta: Kam sa pohne cena palív u nás?

Tri čínske automobilky vytvoria platformu pre spoločné cestovanie, tzv. zdieľanie jázd. Pre služby mienia využívať aj robotické vozidlá.

Čínske automobilky podporujú zdieľanie jázd
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×