Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

AAA predáva stále viac jazdeniek

"Tri áčka" sa síce u nás netešia ktovieakej reputácii, ich predaje však rastú a mesačne predávajú tisíce áut. Najväčšej obľube sa stále tešia stálice Škody a VW, no rastie aj záujem o Daciu, Kiu a Audi.
19 príspevkov 12.04.2018 / TASR

Za prvý kvartál tohto roka predali autocentrá AAA Auto v celej svojej sieti viac než 19 200 vozidiel. Medziročný rast oproti rovnakému obdobiu vlaňajška tak predstavoval skoro deväť percent.

"Priemerný mesačný predaj tento rok prekročil 6 400 automobilov, pričom v marci sme sa prvý raz prehupli cez 7 190 áut," priblížila v utorok na stretnutí s novinármi v Bratislave generálna riaditeľka siete autocentier Karolína Topolová. Skupina v súčasnosti disponuje 44 prevádzkami v Česku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku.

V prvom kvartáli bola podľa jej slov najpredávanejším ojazdeným vozidlom na Slovensku už tradične Škoda Octavia, nasledovaná Škodou Fabia a Volkswagenom Passat. Najvýraznejšie rastie záujem o značky Dacia, Kia a Audi.

Topolová informovala, že spoločnosť od začiatku roka uviedla do prevádzky autocentrá v poľských mestách Lodž a Poznaň, a tiež v maďarskom Györi. Na Slovensku a v ČR už neplánuje budovať ďalšie pobočky, skôr sa sústredí na rozširovanie súčasných.

V rámci inovácií, ktoré skupina začiatkom roka vyčlenila do samostatného inovačného laboratória AuresLab, sú zavádzané softvérové riešenia, umožňujúce detailný monitoring trhu ojazdených vozidiel na celom teritóriu, kde spoločnosť pôsobí.

(TASR)


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×