Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan Altima dostal inovatívny motor

Japonec vnáša do dizajnu značky čerstvý vietor, prichádza s expresívnou prednou časťou a dvojlitrom s variabilnou kompresiou.
16 4 príspevky 10.04.2018 / Marek Pokrývka

Nissan uprostred marca oznámil, že na autosalóne v New Yorku nahradí typ Altima novou verziou. V poradí ide o šiestu generáciu stredne veľkého sedanu zameraného prioritne na americký trh. Jej vizuálnu stránku načrtol pred rokom výrazný koncept Vmotion 2.0 a vernosť jeho líniám dokázala nedávno skica. Definitívne to potvrdilo oficiálne odhalenie.

Nissan Altima sa dožíva svojej šiestej generácie 16 fotografií v galérii Nissan Altima sa dožíva svojej šiestej generácie Zdroj: Nissan

Japonec prichádza podľa očakávania s expresívnou prednou časťou, ktorá sa krúti okolo mohutnej masky chladiča v tvare písmena V, respektíve skôr U. Gril zasahuje až do spodnej časti nárazníka. Jeho chrómový okraj lemuje čierny dielec, na ktorý nadväzujú ostro rezané svetlomety a výrazne profilovaná kapota. Výsledok pôsobí pomerne dynamicky.

Pojatím svojej tváre vnáša Altima do dizajnu značky čerstvý vietor, ostatnými časťami karosérie však výrazne pripomína o číslo väčší sedan Maxima. Ide najmä o netradične rozdelený koncový stĺpik či zadné svetlá. Aj v týchto partiách možno badať väčší dôraz na športový vzhľad, čo dokumentuje napríklad imitácia zadného difúzora. Bočná časť má však jednoduchšie rysy.

Súčasťou vybavenie vozidla je aj technológia ProPilot 16 fotografií v galérii Súčasťou vybavenie vozidla je aj technológia ProPilot Zdroj: Nissan

Interiér dizajnovo nijak neprekvapí, má pomerne priamočiare elegantné tvary a jeho centrálnym bodom je voľne stojaci displej multimediálneho systému s uhlopriečkou osem palcov. Druhá obrazovka sa nachádza medzi budíkmi na prístrojovom štíte. Nissan vybavil vozidlo množstvom moderného vybavenia, nechýba ani technológia ProPilot umožňujúca čiastočne autonómnu jazdu.

Nissan Altima príde s výrazným vzhľadom

Na dizajnovom náčrte sa nástupca veľkého sedanu ponáša na vlani predstavený koncept, žiadne detaily o vozidle zatiaľ nepoznáme.

Nový sedan dostal do vienka inovatívny motor VC-Turbo, prepĺňaný benzínový dvojliter nahrádzajúci atmosférický šesťvalec s objemom 3,5 litra. Tento agregát s variabilnou kompresiou pôvodne uviedla dcérska značka Infiniti. Oproti verzii používanej jej typom QX50 je naladenie pod kapotou typu Altima trochu slabšie, dosahuje výkon 182 kW (248 k) a krútiaci moment 370 Nm.

Pod kapotou sedanu sa objavil dvojliter VC-Turbo 16 fotografií v galérii Pod kapotou sedanu sa objavil dvojliter VC-Turbo Zdroj: Nissan

Zaujímavý turbomotor možno kombinovať výhradne s pohonom predných kolies, základná pohonná jednotka však ponúkne aj opciu systému 4x4. Štandardom je neprepĺňaný 2,5-litrový benzín. Oproti rovnakému srdcu predchodcu má až 80% nových komponentov a disponuje lepšími parametrami so špičkovými hodnotami 138 kW (188 k) a 245 Nm. O cenách jednotlivých verzií sa zatiaľ nehovorí.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×