Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan Altima dostal inovatívny motor

Japonec vnáša do dizajnu značky čerstvý vietor, prichádza s expresívnou prednou časťou a dvojlitrom s variabilnou kompresiou.
16 4 príspevky 10.04.2018 / Marek Pokrývka

Nissan uprostred marca oznámil, že na autosalóne v New Yorku nahradí typ Altima novou verziou. V poradí ide o šiestu generáciu stredne veľkého sedanu zameraného prioritne na americký trh. Jej vizuálnu stránku načrtol pred rokom výrazný koncept Vmotion 2.0 a vernosť jeho líniám dokázala nedávno skica. Definitívne to potvrdilo oficiálne odhalenie.

Nissan Altima sa dožíva svojej šiestej generácie 16 fotografií v galérii Nissan Altima sa dožíva svojej šiestej generácie Zdroj: Nissan

Japonec prichádza podľa očakávania s expresívnou prednou časťou, ktorá sa krúti okolo mohutnej masky chladiča v tvare písmena V, respektíve skôr U. Gril zasahuje až do spodnej časti nárazníka. Jeho chrómový okraj lemuje čierny dielec, na ktorý nadväzujú ostro rezané svetlomety a výrazne profilovaná kapota. Výsledok pôsobí pomerne dynamicky.

Pojatím svojej tváre vnáša Altima do dizajnu značky čerstvý vietor, ostatnými časťami karosérie však výrazne pripomína o číslo väčší sedan Maxima. Ide najmä o netradične rozdelený koncový stĺpik či zadné svetlá. Aj v týchto partiách možno badať väčší dôraz na športový vzhľad, čo dokumentuje napríklad imitácia zadného difúzora. Bočná časť má však jednoduchšie rysy.

Súčasťou vybavenie vozidla je aj technológia ProPilot 16 fotografií v galérii Súčasťou vybavenie vozidla je aj technológia ProPilot Zdroj: Nissan

Interiér dizajnovo nijak neprekvapí, má pomerne priamočiare elegantné tvary a jeho centrálnym bodom je voľne stojaci displej multimediálneho systému s uhlopriečkou osem palcov. Druhá obrazovka sa nachádza medzi budíkmi na prístrojovom štíte. Nissan vybavil vozidlo množstvom moderného vybavenia, nechýba ani technológia ProPilot umožňujúca čiastočne autonómnu jazdu.

Nissan Altima príde s výrazným vzhľadom

Na dizajnovom náčrte sa nástupca veľkého sedanu ponáša na vlani predstavený koncept, žiadne detaily o vozidle zatiaľ nepoznáme.

Nový sedan dostal do vienka inovatívny motor VC-Turbo, prepĺňaný benzínový dvojliter nahrádzajúci atmosférický šesťvalec s objemom 3,5 litra. Tento agregát s variabilnou kompresiou pôvodne uviedla dcérska značka Infiniti. Oproti verzii používanej jej typom QX50 je naladenie pod kapotou typu Altima trochu slabšie, dosahuje výkon 182 kW (248 k) a krútiaci moment 370 Nm.

Pod kapotou sedanu sa objavil dvojliter VC-Turbo 16 fotografií v galérii Pod kapotou sedanu sa objavil dvojliter VC-Turbo Zdroj: Nissan

Zaujímavý turbomotor možno kombinovať výhradne s pohonom predných kolies, základná pohonná jednotka však ponúkne aj opciu systému 4x4. Štandardom je neprepĺňaný 2,5-litrový benzín. Oproti rovnakému srdcu predchodcu má až 80% nových komponentov a disponuje lepšími parametrami so špičkovými hodnotami 138 kW (188 k) a 245 Nm. O cenách jednotlivých verzií sa zatiaľ nehovorí.


Najnovšie články
Hyundai i20: Po modernizácii bez nafty

Japonci odhalili novú limuzínu vyššej strednej triedy. Evokuje vlani uvedenú vlajkovú loď, dvojicu však nerozdeľujú iba rozmery.

Lexus ES: V našich končinách len hybrid

Čína je pre všetky veľké automobilové koncerny kľúčovým trhom. Volkswagen nie je výnimkou, preto tam pripravuje veľkú investíciu do alternatívnych pohonov.

VW chce v Číne investovať do elektromobilov

Opel Insignia je vo všeobecnosti už dávno známy ako vynikajúci hltač kilometrov. S pohonom 4x4, osemstupňovým automatom a silným dvojlitrom tomu nebude inak...

Test Opel Insignia ST: Esencia vlajkovej lode

Ak ste už niekedy videli vozidlá víťaziace na pretekoch Le Mans, zrejme by vás nenapadlo, že by ste na jednom z nich mohli legálne jazdiť v premávke.

Porsche 917: Okruhová legenda na cestách

Štvordverová verzia kompaktu prichádza s dlhším rázvorom, pri uvedení na trh bude dostupná výhradne s 1,3-litrovým benzínovým motorom.

Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×