Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jedinečný hybrid: Ford GT a Mustang dokopy

FOTO
Ford ako tradičná automobilka vo svojom portfóliu má viacero výnimočných modelov. Typy GT či Mustang prerástli meno značky a stali sa ikonami samé o sebe. Čo sa stane, ak dve top ingrediencie spojíte dokopy?
20 5 príspevkov 06.04.2018 / Filip Kadlečík

Spoločnosť Ford Motor Company bola oficiálne založená 16. júna 1903 a za viac nez storočie na cesty vypustila priehrštie unikátnych automobilov. K tým najvýnimočnejším bez pochýb patria modely GT či Mustang, ktoré sa stali ikonami a výrazne presiahli hranice automobilového sveta.

Mach 40 je jedinečným unikátom 20 fotografií v galérii Mach 40 je jedinečným unikátom Zdroj: Terry Lipscomb

Dnes, takmer celých 115 rokov od vzniku amerického giganta, vznikol hybrid, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani samotná automobilka. Automobil s menom “Mach 40” sa zrodil v hlave Terryho Lipscomba, ktorý ho v spolupráci s viacerými firmami aj priviedol do reálnej podoby.

Vozidlo vzniklo spojením Fordu Mustang Mach 1 z roku 1969 s Fordom GT prvej generácie. Na rozdiel od bežných Mustangov má motor za kabínou, nejde však o pôvodný 5,8-litrový osemvalec známy z typu Mach 1. Miesto neho bol použitý modernejší agregát V8 pochádzajúci z Fordu GT vyrobeného v roku 2016.

Ford Mustang Bullitt príde aj do Európy

Modrý ovál ukázal osemvalcové kupé na výstavisku Palexpo. Oproti americkej verzii je trochu slabšie, nejde však o žiaden zásadný rozdiel.

Nádherný muscle car, ktorý spája prednú a zadnú časť beztak výnimočného Mustangu Mach 1 s karosérou výkonného GT-čka, zaujal aj tvorcov hry Gran Turismo Sport. Tí sa ho totiž rozhodli zahrnúť medzi automobily, na ktorých si v nej budete môcť zajazdiť. Jedinečný hybrid dvoch modelov s výkonom 625 kW (850 k) tam bude vynikať aj medzi tými najexkluzívnejšími superšportmi.


Najnovšie články
Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky

NDS počas prvého májového víkendu uzatvorí niekoľko kilometrov diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Diaľnica bude neprejazdná a vodiči budú musieť zvoliť...

Vodiči, pripravte sa na uzavretie D1

Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať...

Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

S najsilnejšou verziou prepĺňaného štvorvalca zrýchli šelma na stovku v priebehu 5,7 sekundy, motor sa nasťahoval aj do typu XF.

Jaguar XE 300 Sport: Nový vrchol ponuky

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej...

Pagani Huayra: Off-road  z ríše fantázie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×