Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jedinečný hybrid: Ford GT a Mustang dokopy

FOTO
Ford ako tradičná automobilka vo svojom portfóliu má viacero výnimočných modelov. Typy GT či Mustang prerástli meno značky a stali sa ikonami samé o sebe. Čo sa stane, ak dve top ingrediencie spojíte dokopy?
20 06.04.2018 / Filip Kadlečík

Spoločnosť Ford Motor Company bola oficiálne založená 16. júna 1903 a za viac nez storočie na cesty vypustila priehrštie unikátnych automobilov. K tým najvýnimočnejším bez pochýb patria modely GT či Mustang, ktoré sa stali ikonami a výrazne presiahli hranice automobilového sveta.

Mach 40 je jedinečným unikátom 20 fotografií v galérii Mach 40 je jedinečným unikátom Zdroj: Terry Lipscomb

Dnes, takmer celých 115 rokov od vzniku amerického giganta, vznikol hybrid, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani samotná automobilka. Automobil s menom “Mach 40” sa zrodil v hlave Terryho Lipscomba, ktorý ho v spolupráci s viacerými firmami aj priviedol do reálnej podoby.

Vozidlo vzniklo spojením Fordu Mustang Mach 1 z roku 1969 s Fordom GT prvej generácie. Na rozdiel od bežných Mustangov má motor za kabínou, nejde však o pôvodný 5,8-litrový osemvalec známy z typu Mach 1. Miesto neho bol použitý modernejší agregát V8 pochádzajúci z Fordu GT vyrobeného v roku 2016.

Ford Mustang Bullitt príde aj do Európy

Modrý ovál ukázal osemvalcové kupé na výstavisku Palexpo. Oproti americkej verzii je trochu slabšie, nejde však o žiaden zásadný rozdiel.

Nádherný muscle car, ktorý spája prednú a zadnú časť beztak výnimočného Mustangu Mach 1 s karosérou výkonného GT-čka, zaujal aj tvorcov hry Gran Turismo Sport. Tí sa ho totiž rozhodli zahrnúť medzi automobily, na ktorých si v nej budete môcť zajazdiť. Jedinečný hybrid dvoch modelov s výkonom 625 kW (850 k) tam bude vynikať aj medzi tými najexkluzívnejšími superšportmi.


Najnovšie články
Chorvátsko: Nepríjemné pokuty už aj poštou

Po zatknutí doterajšieho šéfa muselo Audi reagovať rýchlo. Na miesto Ruperta Stadlera si sadne doterajší riaditeľ predaja Bram Schot.

Dieselgate: Audi má nového šéfa

EXKLUZÍVNA JAZDA Kráľ štyroch kolies harmonicky spája tradície a moderné technológie s cieľom poskytnúť svojim pasažierom čo najväčšie pohodlie.

Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×