Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ďalšieho Fordu Focus sa dočkáme už o týždeň

VIDEO
Premiéra Fordu Focus štvrtej generácie sa nezadržateľne blíži. Krátka upútavka na vynovený model prezrádza, že prebehne už o necelý týždeň. Čo všetko môžeme od novinky očakávať?
2 2 príspevky 04.04.2018 / Filip Kadlečík

Ford Focus patrí medzi tie modely, ktorým sa veľmi dobre darí spájať dynamické jazdné vlastnosti s praktickou stránkou vozidla vhodného pre rodinu. Platí to aj pre vyhotovenie ST Line, ktoré sme testovali pred krátkym časom. Tretia generácia však už čoskoro bude musieť uvoľniť piedestál nástupcovi - vynovenému Focusu.

Ford Focus štvrtej generácie dostane podstatne modernejší vzhľad 2 fotografie v galérii Ford Focus štvrtej generácie dostane podstatne modernejší vzhľad Zdroj: Ford

Automobilka totiž nedávno zverejnila krátky teaser, v ktorom okrem iného prezradila, že oficiálny debut novinky prebehne už 10.4. 2018. O necelý týždeň už teda o pokračovateľovi dynastie menom Focus budeme vedieť takmer všetko. Zatiaľ je aj vďaka februárovému úniku jasné, že si čiastočne zachová pôvodné tvary, no doplní ich o úplne nové prvky.

Predné svetlomety budú disponovať aj plne diódovou technológiou, pričom dostanú efektný LED pásik denného svietenia. Detailný pohľad na reflektor prezrádza, že sa bude môcť pochváliť naozaj pohľadnou architektúrou. Odvážne tvarované disky kolies na upútavke zasa nazančujú, že výbava ST Line sa prenesie aj do nasledujúcej generácie modelu.

Nový Ford Focus celkom bez maskovania

Kompakt štvrtej generácie predvádza dynamickú siluetu, predné svetlá s LED architektúrou a športovo štylizované vyhotovenie ST Line.

Krátky teaser ďalej odhaľuje prítomnosť cúvacej kamery. Nejde však o veľké prekvapenie, tá totiž už dnes je, prinajhoršom ako opcia, pri vozidlách tejto kategórie takmer samozrejmosťou. Okrem kamerky pri pohľade na zadok upúta zmena fontu, ktorým sa píše označenie modelu. Všetky detaily o nástupcovi úspešnej modelovej rodiny vyplávajú na povrch už o necelý týždeň.


Najnovšie články
Chorvátsko: Nepríjemné pokuty už aj poštou

Po zatknutí doterajšieho šéfa muselo Audi reagovať rýchlo. Na miesto Ruperta Stadlera si sadne doterajší riaditeľ predaja Bram Schot.

Dieselgate: Audi má nového šéfa

EXKLUZÍVNA JAZDA Kráľ štyroch kolies harmonicky spája tradície a moderné technológie s cieľom poskytnúť svojim pasažierom čo najväčšie pohodlie.

Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×