Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ďalšieho Fordu Focus sa dočkáme už o týždeň

VIDEO
Premiéra Fordu Focus štvrtej generácie sa nezadržateľne blíži. Krátka upútavka na vynovený model prezrádza, že prebehne už o necelý týždeň. Čo všetko môžeme od novinky očakávať?
2 2 príspevky 04.04.2018 / Filip Kadlečík

Ford Focus patrí medzi tie modely, ktorým sa veľmi dobre darí spájať dynamické jazdné vlastnosti s praktickou stránkou vozidla vhodného pre rodinu. Platí to aj pre vyhotovenie ST Line, ktoré sme testovali pred krátkym časom. Tretia generácia však už čoskoro bude musieť uvoľniť piedestál nástupcovi - vynovenému Focusu.

Ford Focus štvrtej generácie dostane podstatne modernejší vzhľad 2 fotografie v galérii Ford Focus štvrtej generácie dostane podstatne modernejší vzhľad Zdroj: Ford

Automobilka totiž nedávno zverejnila krátky teaser, v ktorom okrem iného prezradila, že oficiálny debut novinky prebehne už 10.4. 2018. O necelý týždeň už teda o pokračovateľovi dynastie menom Focus budeme vedieť takmer všetko. Zatiaľ je aj vďaka februárovému úniku jasné, že si čiastočne zachová pôvodné tvary, no doplní ich o úplne nové prvky.

Predné svetlomety budú disponovať aj plne diódovou technológiou, pričom dostanú efektný LED pásik denného svietenia. Detailný pohľad na reflektor prezrádza, že sa bude môcť pochváliť naozaj pohľadnou architektúrou. Odvážne tvarované disky kolies na upútavke zasa nazančujú, že výbava ST Line sa prenesie aj do nasledujúcej generácie modelu.

Nový Ford Focus celkom bez maskovania

Kompakt štvrtej generácie predvádza dynamickú siluetu, predné svetlá s LED architektúrou a športovo štylizované vyhotovenie ST Line.

Krátky teaser ďalej odhaľuje prítomnosť cúvacej kamery. Nejde však o veľké prekvapenie, tá totiž už dnes je, prinajhoršom ako opcia, pri vozidlách tejto kategórie takmer samozrejmosťou. Okrem kamerky pri pohľade na zadok upúta zmena fontu, ktorým sa píše označenie modelu. Všetky detaily o nástupcovi úspešnej modelovej rodiny vyplávajú na povrch už o necelý týždeň.


Najnovšie články
Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky

NDS počas prvého májového víkendu uzatvorí niekoľko kilometrov diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Diaľnica bude neprejazdná a vodiči budú musieť zvoliť...

Vodiči, pripravte sa na uzavretie D1

Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať...

Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

S najsilnejšou verziou prepĺňaného štvorvalca zrýchli šelma na stovku v priebehu 5,7 sekundy, motor sa nasťahoval aj do typu XF.

Jaguar XE 300 Sport: Nový vrchol ponuky

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej...

Pagani Huayra: Off-road  z ríše fantázie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×