Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvé elektrické Porsche príde v roku 2019

Automobilka chce elektromobilom stanoviť nové štandardy, v čerstvej várke materiálov môžeme vidieť jeho skelet i skompletizované prototypy.
6 1 príspevok 23.03.2018 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Zuffenhausen onedlho prelomí ďalšie tabu. Značka kedysi vyrábajúca výhradne benzínové športiaky pripravuje svoj prvý elektromobil. V mnohom bude vychádzať z konceptu Mission E, ktorý dostal nedávno aj univerzálnejšiu podobu. Tá sa možno taktiež objaví v obchodoch. Jej osud je zatiaľ otázny, no sedan príde už v roku 2019.

Porsche ukázalo na fotkách skelet chystaného elektrického sedanu 6 fotografií v galérii Porsche ukázalo na fotkách skelet chystaného elektrického sedanu Zdroj: Porsche

Týmto termínom myslí nemecká automobilka pravdepodobne uvedenie do obchodov, svetovú premiéru si elektrické Porsche asi odbije ešte do najbližších Vianoc. O vozidle zatiaľ veľa detailov nevieme. V čerstvej várke oficiálnych materiálov však môžeme vidieť nielen jeho skelet, ale tiež skompletizované prototypy s otvoreným predným batožinovým priestorom.

Porsche Mission E dostalo chuť na terén

Dynamicky tvarované kombi s väčšou svetlou výškou a plastovým brnením je bližšie k sériovému produktu než východisková štúdia.

Fotografie ukazujú aj LED svetlá, línie nárazníkov, mnoholúčové kolesá či zásuvku slúžiacu na dobíjanie batérie. Jej kapacitu nepoznáme. Koncept však disponoval akumulátorom postačujúcim na dojazd vyše 500 kilometrov, sériový model by na tom mal byť podobne. Očakávať môžeme tiež výnimočné dynamické schopnosti. Porsche chce týmto vozidlom stanoviť nové štandardy, podľa jej slov bude najšportovejším a technologicky najsofistikovanejším produktom vo svojej kategórii.


Najnovšie články
Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už...

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

Súdny proces s Volkswagenom zasiahol aj jeho najväčšieho dodávateľa Bosch. Súd mu totiž nariadil uvoľniť interné dokumenty, vrátane písomnej komunikácie s VW.

Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×