Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.
10 4 príspevky 21.03.2018 / Marek Pokrývka

Takmer mesiac nás Kia pripravuje na živé odhalenie nástupcu svojej vlajkovej lode, ktoré sa odohrá na pôde autosalóna v New Yorku. Do podujatia zostáva ešte týždeň. Limuzína sa však prekvapujúco ukazuje už teraz, s označením K9 určeným pre domáci trh sa predvádza na viacerých oficiálnych záberoch. V ďalších častiach sveta bude niesť štítok K900 alebo Quoris.

Kia odhalila druhú generáciu svojej vlajkovej lode pod menom K9 10 fotografií v galérii Kia odhalila druhú generáciu svojej vlajkovej lode pod menom K9 Zdroj: Kia

Dizajnovej stránke špičkového produktu značky sme sa venovali po zverejnení náčrtov, ktoré evidentne neboli ďaleko od skutočnosti. Luxusný sedan vyzerá veľmi elegantne. Disponuje pomerne jednoduchými líniami karosérie, množstvom pochrómovaných prvkov a diódovými svetlami na oboch koncoch karosérie, ktoré obsahujú segmenty v tvare písmena U.

Motív tigrieho nosa maska chladiča síce obsahuje, no je podstatne menej výrazný než v prípade iných modelov. Gril zaujme svojou vnútornou štruktúrou či integrovaným radarom. Predný nárazník obsahuje veľký otvor rozdelený do viacerých častí, vzadu sa nachádzajú veľké výfukové koncovky. V predstavenej forme stojí vrcholný model Kia na mnoholúčových diskoch kolies.

Špičkový produkt kórejskej značky má rázvor 3 105 milimetrov 10 fotografií v galérii Špičkový produkt kórejskej značky má rázvor 3 105 milimetrov Zdroj: Kia

Presné proporcie limuzíny nepoznáme. Kórejská automobilka zverejnila akurát hodnotu rázvoru, ktorý meria 3 105 milimetrov. To je o 60 mm viac než pri predchodcovi. V porovnaní s ním má mať karoséria kratšie previsy, celková dĺžka sa teda zväčšiť nemusela. Rásť však mala šírka.

Vlajková loď Kia vyzradila svoje tajomstvá

Kabína limuzíny už na prvý pohľad pôsobí veľmi luxusne, okrem jej skice vyplavil internet aj fotografie kórejskej novinky z fabriky či transportu.

Vďaka úprave rozmerov kabína ponúkne viac miesta než v minulosti. Kia jej elegantné tvary a luxusné vyhotovenie naznačila skicou, teraz prináša reálne fotografie. Tie naše prvotné dojmy potvrdzujú. Na obrázkoch pôsobí interiér pomerne honosne, nechýbajú ani displeje pre vzadu sediacich pasažierov či analógové hodinky švajčiarske značky Maurice Lacroix na palubnej doske.

Kabína limuzíny pôsobí na fotografiách pomerne honosne 10 fotografií v galérii Kabína limuzíny pôsobí na fotografiách pomerne honosne Zdroj: Kia

Technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba, ale mnohé naznačuje Genesis G90. Novinka bude jeho koncernovým príbuzným. Očakávať môžeme 3,8-litrový atmosférický a 3,3-litrový dvakrát prepĺňaný šesťvalec, ale tiež „hladký“ agregát V8 s objemom piatich litrov. Na potvrdenie či vyvrátenie tejto teórie nebudeme čakať dlho. Kompletné odhalenie limuzíny príde na budúci týždeň, jej predaj sa má začať ešte v druhom štvrťroku.


Najnovšie články
Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už...

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

Súdny proces s Volkswagenom zasiahol aj jeho najväčšieho dodávateľa Bosch. Súd mu totiž nariadil uvoľniť interné dokumenty, vrátane písomnej komunikácie s VW.

Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×