Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dvojdverovú triedu C facelift neobišiel

Inovované modely budú mať premiéru v New Yorku. Rolu základu zverí Stuttgart štvorvalcu s objemom 1,5 litra, ktorému má asistovať elektromotor.
34 21.03.2018 / Marek Pokrývka

Mercedes-Benz mal na tohtoročnom ženevskom autosalóne najpočetnejšiu skupinu noviniek. V rámci nej sa objavilo aj Céčko, ktoré prešlo polčasovou modernizáciou. Automobilka o nej pôvodne hovorila ešte uprostred februára. Na pôde výstaviska prezradila viac, no stále spomínala iba sedan a kombi. Facelift však neobišiel ani ďalšie karosárske vyhotovenia.

V rýchlom slede modernizuje Mercedes-Benz ďalšie varianty Céčka 34 fotografií v galérii V rýchlom slede modernizuje Mercedes-Benz ďalšie varianty Céčka Zdroj: Mercedes-AMG

Už čoskoro uvidíme v omladenej forme aj dvojdverovú triedu C. Inovované modely budú mať premiéru v New Yorku, ktorý otvára svoje brány o týždeň. Debut neprinesie na prvý pohľad žiadne prekvapenia.  Kupé a kabriolet prídu s lepšími LED svetlometmi obsahujúcimi 84 segmentov, jemne upravenými nárazníkmi a maskou chladiča, ale tiež novými farbami karosérie či diskami kolies. Snáď najvýraznejšou vizuálnou úpravou prešiel zadný nárazník vyhotovenia Mercedes-AMG C43, ktorý dostal výrazný difúzor a kvarteto okrúhlych koncoviek výfukového potrubia.

Interiér dvojdverových modelov privítal volant disponujúci dotykovým ovládaním, digitálny prístrojový panel i väčšiu obrazovku multimediálneho systému. Zmenilo sa tiež ovládanie infotainmentu. Hlasovému rozhraniu sa rozšírili možnosti, náladové osvetlenie disponuje paletou 64 farieb, Mercedes okrem toho oprášil ponuku vnútorných materiálov a pridal ďalšiu verziu ozvučenia.

Okrem kozmetických zmien dostal interiér nový volant a obrazovky 34 fotografií v galérii Okrem kozmetických zmien dostal interiér nový volant a obrazovky Zdroj: Mercedes-Benz

Stuttgart aktuálne hovorí o troch pohonných jednotkách. Rolu základu zverí do rúk kompletne novému prepĺňanému štvorvalcu so zdvihovým objemom 1,5 litra a najvyšším výkonom 135 kW (184 k), ktorému má asistovať elektromotor dosahujúci 10 kW (14 k). Dôležitejší je však jeho krútiaci moment 160 Nm dopĺňajúci hodnotu 280 Nm produkovanú benzínovou jednotkou.

Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

PRVÁ JAZDA Tretie vydanie kupé-sedanu má dravý vzhľad, interiér evokujúci triedu E a špičkovú techniku, ktorá využíva aj elektrickú asistenciu.

Zážihový agregát označený ako C200 možno kombinovať s pohonom zadných kolies i systémom 4Matic, jeho naftová alternatíva C 220d zatiaľ štvorkolku nedostane. Výkon vznetového dvojlitra vrcholí na úrovni 143 W (194 k). Krútiaci moment dosahuje 400 Nm, elektrická pomoc EQ Boost sa v tomto prípade nekoná. Disponovať ňou nebude ani vrcholný variant C43. Jeho trojlitrový šesťvalec je však o niečo silnejší, po facelifte má špičkové parametre 284 kW (390 k) a 520 Nm.

Pod kapotou kupé i kabrioletu budú zatiaľ dva benzíny a jedna nafta 34 fotografií v galérii Pod kapotou kupé i kabrioletu budú zatiaľ dva benzíny a jedna nafta Zdroj: Mercedes-Benz

Dané motory budú dostupné pre kupé i kabriolet. Konkrétne dynamické parametre jednotlivých modelov sa mierne líšia, čo vychádza z odlišnej hmotnosti i aerodynamických vlastností. Nasadenie základného 1,5-litrového motora však očakávame aj do sedanu a kombi. Inovované modely budú mať premiéru v New Yorku. Ich predaj sa začne v júli, ceny zatiaľ nepoznáme.


Najnovšie články
Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti

Francúzskemu prezidentovi chýba priestranná a veľká limuzína, ktorá by sa hodila na vykonávanie služby hlave štátu. Zdá sa, že luxusná značka DS sa už pustila...

DS 8: Nová vlajková loď francúzskej prémiovky

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Finálne vozidlo pôjde vizuálne v stopách vlani odhaleného konceptu. Pohon preň budú vyrábať závody materského BMW.

MINI: Sériový elektromobil na budúci rok

Čoraz tvrdšia rétorika Donalda Trumpa voči obchodným partnerom vyvoláva obavy ropných trhov. A to by mohlo, aspoň v súvislosti s tankovaním, nahrať európskym...

Benzín a nafta: Kam sa pohne cena palív u nás?

Tri čínske automobilky vytvoria platformu pre spoločné cestovanie, tzv. zdieľanie jázd. Pre služby mienia využívať aj robotické vozidlá.

Čínske automobilky podporujú zdieľanie jázd
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×