Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vyšetrovanie VW sa ani zďaleka neskončilo

Ak si Volkswagen myslel, že je z najhoršieho vonku, mýlil sa. Dôkazom je rozšírené vyšetrovanie prokuratúry, ktorá sa tentokrát zamerala na spotrebu a emisie.
21.03.2018 / TASR

Nemecká prokurátora rozšírila vyšetrovanie automobilového koncernu Volkswagen (VW). Uviedol to v utorok nemecký týždenník Wirtschaftswoche, podľa ktorého prokuratúra začala nové vyšetrovanie možnej manipulácie s trhom v súvislosti s emisným škandálom automobilky VW.

Vyšetrovanie sa údajne zameriava na možné nesprávne údaje o spotrebe paliva a emisiách oxidu uhličitého, spresnil časopis. Týždenník s odvolaním sa na hovorcu prokuratúry v Braunschweigu informoval, že vyšetrovatelia začiatkom marca prehľadali 13 kancelárií v sídle spoločnosti Volkswagen vo Wolfsburgu. 

(TASR)


Najnovšie články
Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti

Francúzskemu prezidentovi chýba priestranná a veľká limuzína, ktorá by sa hodila na vykonávanie služby hlave štátu. Zdá sa, že luxusná značka DS sa už pustila...

DS 8: Nová vlajková loď francúzskej prémiovky

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Finálne vozidlo pôjde vizuálne v stopách vlani odhaleného konceptu. Pohon preň budú vyrábať závody materského BMW.

MINI: Sériový elektromobil na budúci rok

Čoraz tvrdšia rétorika Donalda Trumpa voči obchodným partnerom vyvoláva obavy ropných trhov. A to by mohlo, aspoň v súvislosti s tankovaním, nahrať európskym...

Benzín a nafta: Kam sa pohne cena palív u nás?

Tri čínske automobilky vytvoria platformu pre spoločné cestovanie, tzv. zdieľanie jázd. Pre služby mienia využívať aj robotické vozidlá.

Čínske automobilky podporujú zdieľanie jázd
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×