Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najextrémnejšie BMW vzniklo v ruskej garáži

TOP VIDEO
Gigantická krajina, akou Rusko bezpochyby je, so sebou prináša aj množstvo nástrah. Terénne prekážky sa tu prekonávajú extrémnymi strojmi. Jeden z nich spája luxus BMW radu 7 a nekompromisných jazdných vlastností.
1 5 príspevkov 21.03.2018 / Filip Kadlečík

Rusko je tak obrovské, že v ňom nájdete gigantické hory, vyschnuté stepi, bohaté lesy, údolia plné močiarov či dokonca aj krajinu večného ľadu. Nemožno sa preto čudovať tomu, že sa tam uplatnia off-roady, o akých sa tu nám ani nesníva. Jedným z nich je monster truck BMW Valkyrie 766 4x4, ktoré vzniklo spojením predĺženej limuzíny radu 7 generácie E32 a terénneho vozidla GAZ-66.

Test BMW 750d: Zabudnite na biturbo

Bavorská vlajková loď dostala šesťvalec s kvartetom slimákov, ktorý jej dáva nadpriemernú dynamiku. Racionálny dôvod na jeho kúpu však neexistuje.

Jedno z najextrémnejších bavorských vozidiel vzniklo v garáži ruského automechanika, ktorý do tohto diela vložil päť rokov svojej práce. Podvozok s karosériou sú spojené umne a auto na prvý pohľad nevyzerá groteskne. Veľkým lákadlom je päťlitrový dvanásťvalec BMW, ktorý roztáča všetky štyri kolesá. Mamutí motor tu produkuje 221 kW (300 k). Hračka šikovného mechanika sa nedávno predala za bezmála 40 000 eur. Myslíte si, že jej schopnosti za túto sumu stoja? Aspoň približnú odpoveď vám dá priložené video.


Najnovšie články
Hyundai i20: Po modernizácii bez nafty

Japonci odhalili novú limuzínu vyššej strednej triedy. Evokuje vlani uvedenú vlajkovú loď, dvojicu však nerozdeľujú iba rozmery.

Lexus ES: V našich končinách len hybrid

Čína je pre všetky veľké automobilové koncerny kľúčovým trhom. Volkswagen nie je výnimkou, preto tam pripravuje veľkú investíciu do alternatívnych pohonov.

VW chce v Číne investovať do elektromobilov

Opel Insignia je vo všeobecnosti už dávno známy ako vynikajúci hltač kilometrov. S pohonom 4x4, osemstupňovým automatom a silným dvojlitrom tomu nebude inak...

Test Opel Insignia ST: Esencia vlajkovej lode

Ak ste už niekedy videli vozidlá víťaziace na pretekoch Le Mans, zrejme by vás nenapadlo, že by ste na jednom z nich mohli legálne jazdiť v premávke.

Porsche 917: Okruhová legenda na cestách

Štvordverová verzia kompaktu prichádza s dlhším rázvorom, pri uvedení na trh bude dostupná výhradne s 1,3-litrovým benzínovým motorom.

Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×