Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najextrémnejšie BMW vzniklo v ruskej garáži

TOP VIDEO
Gigantická krajina, akou Rusko bezpochyby je, so sebou prináša aj množstvo nástrah. Terénne prekážky sa tu prekonávajú extrémnymi strojmi. Jeden z nich spája luxus BMW radu 7 a nekompromisných jazdných vlastností.
1 5 príspevkov 21.03.2018 / Filip Kadlečík

Rusko je tak obrovské, že v ňom nájdete gigantické hory, vyschnuté stepi, bohaté lesy, údolia plné močiarov či dokonca aj krajinu večného ľadu. Nemožno sa preto čudovať tomu, že sa tam uplatnia off-roady, o akých sa tu nám ani nesníva. Jedným z nich je monster truck BMW Valkyrie 766 4x4, ktoré vzniklo spojením predĺženej limuzíny radu 7 generácie E32 a terénneho vozidla GAZ-66.

Test BMW 750d: Zabudnite na biturbo

Bavorská vlajková loď dostala šesťvalec s kvartetom slimákov, ktorý jej dáva nadpriemernú dynamiku. Racionálny dôvod na jeho kúpu však neexistuje.

Jedno z najextrémnejších bavorských vozidiel vzniklo v garáži ruského automechanika, ktorý do tohto diela vložil päť rokov svojej práce. Podvozok s karosériou sú spojené umne a auto na prvý pohľad nevyzerá groteskne. Veľkým lákadlom je päťlitrový dvanásťvalec BMW, ktorý roztáča všetky štyri kolesá. Mamutí motor tu produkuje 221 kW (300 k). Hračka šikovného mechanika sa nedávno predala za bezmála 40 000 eur. Myslíte si, že jej schopnosti za túto sumu stoja? Aspoň približnú odpoveď vám dá priložené video.


Najnovšie články
Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti

Francúzskemu prezidentovi chýba priestranná a veľká limuzína, ktorá by sa hodila na vykonávanie služby hlave štátu. Zdá sa, že luxusná značka DS sa už pustila...

DS 8: Nová vlajková loď francúzskej prémiovky

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Finálne vozidlo pôjde vizuálne v stopách vlani odhaleného konceptu. Pohon preň budú vyrábať závody materského BMW.

MINI: Sériový elektromobil na budúci rok

Čoraz tvrdšia rétorika Donalda Trumpa voči obchodným partnerom vyvoláva obavy ropných trhov. A to by mohlo, aspoň v súvislosti s tankovaním, nahrať európskym...

Benzín a nafta: Kam sa pohne cena palív u nás?

Tri čínske automobilky vytvoria platformu pre spoločné cestovanie, tzv. zdieľanie jázd. Pre služby mienia využívať aj robotické vozidlá.

Čínske automobilky podporujú zdieľanie jázd
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×