Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najextrémnejšie BMW vzniklo v ruskej garáži

TOP VIDEO
Gigantická krajina, akou Rusko bezpochyby je, so sebou prináša aj množstvo nástrah. Terénne prekážky sa tu prekonávajú extrémnymi strojmi. Jeden z nich spája luxus BMW radu 7 a nekompromisných jazdných vlastností.
1 5 príspevkov 21.03.2018 / Filip Kadlečík

Rusko je tak obrovské, že v ňom nájdete gigantické hory, vyschnuté stepi, bohaté lesy, údolia plné močiarov či dokonca aj krajinu večného ľadu. Nemožno sa preto čudovať tomu, že sa tam uplatnia off-roady, o akých sa tu nám ani nesníva. Jedným z nich je monster truck BMW Valkyrie 766 4x4, ktoré vzniklo spojením predĺženej limuzíny radu 7 generácie E32 a terénneho vozidla GAZ-66.

Test BMW 750d: Zabudnite na biturbo

Bavorská vlajková loď dostala šesťvalec s kvartetom slimákov, ktorý jej dáva nadpriemernú dynamiku. Racionálny dôvod na jeho kúpu však neexistuje.

Jedno z najextrémnejších bavorských vozidiel vzniklo v garáži ruského automechanika, ktorý do tohto diela vložil päť rokov svojej práce. Podvozok s karosériou sú spojené umne a auto na prvý pohľad nevyzerá groteskne. Veľkým lákadlom je päťlitrový dvanásťvalec BMW, ktorý roztáča všetky štyri kolesá. Mamutí motor tu produkuje 221 kW (300 k). Hračka šikovného mechanika sa nedávno predala za bezmála 40 000 eur. Myslíte si, že jej schopnosti za túto sumu stoja? Aspoň približnú odpoveď vám dá priložené video.


Najnovšie články
Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky

NDS počas prvého májového víkendu uzatvorí niekoľko kilometrov diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Diaľnica bude neprejazdná a vodiči budú musieť zvoliť...

Vodiči, pripravte sa na uzavretie D1

Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať...

Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

S najsilnejšou verziou prepĺňaného štvorvalca zrýchli šelma na stovku v priebehu 5,7 sekundy, motor sa nasťahoval aj do typu XF.

Jaguar XE 300 Sport: Nový vrchol ponuky

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej...

Pagani Huayra: Off-road  z ríše fantázie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×