Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nová trieda A: Ako môže vyzerať sedan?

Brazílsky grafik chcel štvordverový model načrtnúť v čo najreálnejšej forme, zadná časť si na vizualizácii ponechala svetlá hatchbacku.
2 20.03.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom februára absolvovala svetový debut nová trieda A, po niekoľkých týždňoch ju Mercedes-Benz predviedol verejnosti na ženevskom autosalóne. Už pred výstavnou premiérou sa začalo špekulovať o ďalších variantoch. Jasnú budúcnosť má športový model od AMG, no definitívne môžeme rátať aj s praktickejšou štvordverovou karosériou. Ako môže vyzerať?

Mercedes-Benz triedy A má časom dostať štvordverovú karosériu 2 fotografie v galérii Mercedes-Benz triedy A má časom dostať štvordverovú karosériu Zdroj: Behance.net/Kleber Silva

Na túto otázku sa rozhodol odpovedať Kleber Silva. Pôvodom brazílsky grafik sa vykašľal na svoje tradičné úlety a sedan chcel načrtnúť v čo najreálnejšej forme. Veľkú časť tvarov hatchbacku preto na vizualizácii zachoval. K nim však prifaril zadnú časť, ktorá si ponechala línie koncových svetiel i zadného nárazníka. Darcom niektorých tvarov i diskov kolies bola evidentne omladená trieda C.

Mercedes-Benz triedy A: Závan budúcnosti

Áčko prináša v štvrtej generácii technológie čiastočne autonómnej jazdy, ale aj infotainment disponujúci umelou inteligenciou.

Momentálne nie je vôbec jasné, či bude štvordverový model vyzerať takto a skutočne prevezme kompletné svetlá od svojho súrodenca. Tento výrazný prvok dizajnu býva zväčša pri rôznych karosériách odlišný. Vlaňajší koncept triedy A naznačil, že by to mohol byť aj tento prípad. Odhalenie najmenšie sedanu Mercedes-Benz sa pravdepodobne odohrá ešte počas tohto roka.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×