Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Piate Subaru Forester odhalené únikom fotiek

Subaru Forester piatej generácie sme mali kompletne vidieť až 28.3., no na internete došlo k ďalšiemu úniku fotografií. Vďaka tomu sme dizajn obľúbeného SUV spoznali predčasne.
2 3 príspevky 20.03.2018 / Filip Kadlečík

Len málo SUV spomedzi tých, ktoré možno nájsť na automobilovom trhu, má tak silný charakter a prístup starej školy ako Subaru Forester. Aj v nedávnom teste nás japonský samuraj presvedčil o tom, že sa na neho dá spoľahnúť nielen na ceste, ale aj v poriadne rozbahnenom teréne. Ide jednoducho o poctivé a konzervatívne SUV, ktoré sklame len v máločom.

Subaru Outback sa z dizajnového hľadiska zmení, no nie radikálne 2 fotografie v galérii Subaru Outback sa z dizajnového hľadiska zmení, no nie radikálne Zdroj: Allcarnews

Ruka v ruke s charakterom modelu kráča aj jeho dizajn. Forester je do veľkej miery tradicionalistický a čoskoro to potvrdí aj jeho piata generácia. O vzhľade Japonca nám už čo-to prezradila vizualizácia nemeckého AUTO BILDu či decentná upútavka, ktorú ázijská automobilka zverejnila predvčerom. Teraz však unikli prvé zábery reálneho vozidla.

Tvar karosérie, jej základné línie a proporcie sa meniť nebudú. Na ulici vďaka tomu ľahko spoznáte a správne zaradíte aj piate pokračovanie Forestera. Odlišná, konkrétne väčšia, je čelná maska a prepracované sú predné reflektory i nárazník. Veľké SUV sa celkovo viac prispôsobí modernému dizajnu nového XV.

Subaru Outback sa z dizajnového hľadiska zmení, no nie radikálne 2 fotografie v galérii Subaru Outback sa z dizajnového hľadiska zmení, no nie radikálne Zdroj: Allcarnews

Zozadu sa však čiastočne vydáva svojou cestou. Poznávacím prvkom sa stane diódový segment koncových svetiel vytvarovaný do podoby písmena “C”. Okrem odlišného tvaru zadných reflektorov sa dočkáme aj upravených dverí batožinového priestoru. Tie dostanú ozdobnú chrómovú lištu.

Test Subaru Forester XT: Pocta tradíciám SUV

Subaru ako také má imidž automobilky, ktorá vyrába drsné a spoľahlivé autá. Forester je pritom jedným zo základných kameňov európskeho úspechu. Platí pre neho to isté, alebo ide o bežné SUV, ktoré...

Podobným zásahom prejde aj nárazník. Do neho po novom Subaru zabuduje kontrastnú časť pripomínajúcu ochranný plech. Forester má stáť na modulárnej platforme SGP, viac oficiálnych informácií však zatiaľ známych nie je. Príchod piatej generácie ortodoxného SUV sa má odohrať 28. marca na autosalóne v americkom New Yorku.


Najnovšie články
Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už...

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

Súdny proces s Volkswagenom zasiahol aj jeho najväčšieho dodávateľa Bosch. Súd mu totiž nariadil uvoľniť interné dokumenty, vrátane písomnej komunikácie s VW.

Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×