Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Drzý čínsky klon: Vidíte v ňom známy originál?

Čína je známa svojim prístupom ku kopírovaniu európskych modelov. Automobilky starého kontinentu sú častou “inšpiráciou” tamojších vozidiel. Teraz k nim opäť pribudol ďalší klenot.
3 20.03.2018 / Filip Kadlečík

Ázijské automobilky v posledných rokoch zaznamenávajú obrovský rozmach a pokrok. Tento úspech je do istej miery spôsobený aj tým, že automobilové tigre sa roky učili od majstrov fachu - európskych výrobcov. Všetko sa však dá robiť rozumne a čerpanie inšpirácie možno akceptovať. Pre drzé kopírovanie to však neplatí.

Číňania tentokrát dizajn Mercedesu skopírovali úplne natvrdo a kompletne 3 fotografií v galérii Číňania tentokrát dizajn Mercedesu skopírovali úplne natvrdo a kompletne Zdroj: autohome.com.cn

Na internete sa nedávno objavili fotografie nového čínskeho modelu s označením K-One, ktorý pomerne detailne vykráda ešte stále aktuálny dizajn Mercedesu-Benz. Kvôli karosérii SUV sa na prvý pohľad podobá najmä na typ GLA, v skutočnosti však okopíroval skôr elementy typické pre CLA. Jednoznačne to prezrádza tvar svetlometov, ich vnútorná architektúra či prítomnosť typickej čelnej masky. Zachované tu je dokonca aj kruhové logo a dvojica pásov.

Podobnosť je ďalej zjavná na prednom nárazníku, ktorý dostal nápadne známe tvarovanie. Zadná časť sa od nemeckého originálu odlišuje o niečo viac, vplyv Stuttgartu však nemožno zaprieť ani tu. Okrem iného ho totiž podčiarkuje aj dvojica atráp výfukových koncoviek.

Test Mercedes CLA: Lepšie oči i podvozok

Kompaktný kupé-sedan dostal pri modernizácii športovejšie tvary nárazníkov AMG Line, kvalitnejší displej či adaptívne tlmiče.

Keďže má K-One byť elektromobilom, vývody výfukového potrubia sú mu úplne zbytočné. Podľa dostupných informácií by mal tento “Mercedes” disponovať elektromotorom s výkonom 96 kW (130 k). Maximálna rýchlosť dizajnového plagiátu má dosahovať údaj 102 km/h. Snímky interiéru K-One zatiaľ nie sú k dispozícii. Okaté kopírovanie sa však dá očakávať aj tam.


Najnovšie články
Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky

NDS počas prvého májového víkendu uzatvorí niekoľko kilometrov diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Diaľnica bude neprejazdná a vodiči budú musieť zvoliť...

Vodiči, pripravte sa na uzavretie D1

Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať...

Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

S najsilnejšou verziou prepĺňaného štvorvalca zrýchli šelma na stovku v priebehu 5,7 sekundy, motor sa nasťahoval aj do typu XF.

Jaguar XE 300 Sport: Nový vrchol ponuky

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej...

Pagani Huayra: Off-road  z ríše fantázie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×