Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Drzý čínsky klon: Vidíte v ňom známy originál?

Čína je známa svojim prístupom ku kopírovaniu európskych modelov. Automobilky starého kontinentu sú častou “inšpiráciou” tamojších vozidiel. Teraz k nim opäť pribudol ďalší klenot.
3 20.03.2018 / Filip Kadlečík

Ázijské automobilky v posledných rokoch zaznamenávajú obrovský rozmach a pokrok. Tento úspech je do istej miery spôsobený aj tým, že automobilové tigre sa roky učili od majstrov fachu - európskych výrobcov. Všetko sa však dá robiť rozumne a čerpanie inšpirácie možno akceptovať. Pre drzé kopírovanie to však neplatí.

Číňania tentokrát dizajn Mercedesu skopírovali úplne natvrdo a kompletne 3 fotografií v galérii Číňania tentokrát dizajn Mercedesu skopírovali úplne natvrdo a kompletne Zdroj: autohome.com.cn

Na internete sa nedávno objavili fotografie nového čínskeho modelu s označením K-One, ktorý pomerne detailne vykráda ešte stále aktuálny dizajn Mercedesu-Benz. Kvôli karosérii SUV sa na prvý pohľad podobá najmä na typ GLA, v skutočnosti však okopíroval skôr elementy typické pre CLA. Jednoznačne to prezrádza tvar svetlometov, ich vnútorná architektúra či prítomnosť typickej čelnej masky. Zachované tu je dokonca aj kruhové logo a dvojica pásov.

Podobnosť je ďalej zjavná na prednom nárazníku, ktorý dostal nápadne známe tvarovanie. Zadná časť sa od nemeckého originálu odlišuje o niečo viac, vplyv Stuttgartu však nemožno zaprieť ani tu. Okrem iného ho totiž podčiarkuje aj dvojica atráp výfukových koncoviek.

Test Mercedes CLA: Lepšie oči i podvozok

Kompaktný kupé-sedan dostal pri modernizácii športovejšie tvary nárazníkov AMG Line, kvalitnejší displej či adaptívne tlmiče.

Keďže má K-One byť elektromobilom, vývody výfukového potrubia sú mu úplne zbytočné. Podľa dostupných informácií by mal tento “Mercedes” disponovať elektromotorom s výkonom 96 kW (130 k). Maximálna rýchlosť dizajnového plagiátu má dosahovať údaj 102 km/h. Snímky interiéru K-One zatiaľ nie sú k dispozícii. Okaté kopírovanie sa však dá očakávať aj tam.


Najnovšie články
Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už...

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

Súdny proces s Volkswagenom zasiahol aj jeho najväčšieho dodávateľa Bosch. Súd mu totiž nariadil uvoľniť interné dokumenty, vrátane písomnej komunikácie s VW.

Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×