Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroen u nás predal najviac áut za 10 rokov

Citroen zaznamenal za prvé dva mesiace najväčší predaj za posledných desať rokov a medzi najpredávanejšími značkami obsadil šieste miesto.
20.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Francúzsky Citroen za prvé dva mesiace tohto roka predal 837 nových vozidiel kategórií M1 a N1, čo predstavuje medziročný nárast o 41 percent. Vďaka tomu dosiahol päťpercentný trhový podiel a v rebríčku najpredávanejších značiek obsadil šieste miesto. Rastúci trend predajov značky sa začal prejavovať už v priebehu minulého roka. Celkový predaj vlani dosiahol 4 401 vozidiel, čo značke zabezpečilo takmer 10-percentný medziročný nárast.

Citroën C4 Cactus: Misia komfort splnená

PRVÁ JAZDA Kaktus stratil v rámci faceliftu svoje pichliače. Nie je už taký originálny, no pôsobí elegantnejšie a prináša podstatne viac pohodlia.

K tomuto úspechu prispieva už od svojho uvedenia v októbri 2016 model Citroen C3 vyrábaný u nás, ktorý v roku 2017 pokoril hranicu 2 000 objednávok a je už niekoľko mesiacov druhým najpredávanejším hatchbackom v segmente B. Citroen je v segmente B u nás na treťom mieste: za prvé dva mesiace tohto roku predal 365 vozidiel, čo predstavuje 45-percentný medziročný nárast predaja. Vďaka tomu si v tomto segmente zabezpečil osempercentný trhový podiel.

Druhým najúspešnejším modelom Citroenu je Berlingo, ktorého sa vlani v osobnej a v úžitkovej verzii predalo spolu 824 kusov. Tretím top modelom francúzskej značky sa stal úžitkový Jumper, u ktorého sa počet registrácií medziročne zvýšil o 32 percent. Zvýšený záujem so 16-percentným nárastom predajov vlani zaznamenal C4 Picasso v 5- aj 7-miestnej verzii.

Celkovo sa registrácie Citroenu v prvých dvoch mesiacoch medziročne zvýšili v kategórii osobných vozidiel (M1) o 43 percent na 657 registrácií a v kategórii ľahkých úžitkových vozidiel (N1) o 35 percent na 180 registrácií.


Najnovšie články
Hyundai i20: Po modernizácii bez nafty

Japonci odhalili novú limuzínu vyššej strednej triedy. Evokuje vlani uvedenú vlajkovú loď, dvojicu však nerozdeľujú iba rozmery.

Lexus ES: V našich končinách len hybrid

Čína je pre všetky veľké automobilové koncerny kľúčovým trhom. Volkswagen nie je výnimkou, preto tam pripravuje veľkú investíciu do alternatívnych pohonov.

VW chce v Číne investovať do elektromobilov

Opel Insignia je vo všeobecnosti už dávno známy ako vynikajúci hltač kilometrov. S pohonom 4x4, osemstupňovým automatom a silným dvojlitrom tomu nebude inak...

Test Opel Insignia ST: Esencia vlajkovej lode

Ak ste už niekedy videli vozidlá víťaziace na pretekoch Le Mans, zrejme by vás nenapadlo, že by ste na jednom z nich mohli legálne jazdiť v premávke.

Porsche 917: Okruhová legenda na cestách

Štvordverová verzia kompaktu prichádza s dlhším rázvorom, pri uvedení na trh bude dostupná výhradne s 1,3-litrovým benzínovým motorom.

Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×