Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroen u nás predal najviac áut za 10 rokov

Citroen zaznamenal za prvé dva mesiace najväčší predaj za posledných desať rokov a medzi najpredávanejšími značkami obsadil šieste miesto.
20.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Francúzsky Citroen za prvé dva mesiace tohto roka predal 837 nových vozidiel kategórií M1 a N1, čo predstavuje medziročný nárast o 41 percent. Vďaka tomu dosiahol päťpercentný trhový podiel a v rebríčku najpredávanejších značiek obsadil šieste miesto. Rastúci trend predajov značky sa začal prejavovať už v priebehu minulého roka. Celkový predaj vlani dosiahol 4 401 vozidiel, čo značke zabezpečilo takmer 10-percentný medziročný nárast.

Citroën C4 Cactus: Misia komfort splnená

PRVÁ JAZDA Kaktus stratil v rámci faceliftu svoje pichliače. Nie je už taký originálny, no pôsobí elegantnejšie a prináša podstatne viac pohodlia.

K tomuto úspechu prispieva už od svojho uvedenia v októbri 2016 model Citroen C3 vyrábaný u nás, ktorý v roku 2017 pokoril hranicu 2 000 objednávok a je už niekoľko mesiacov druhým najpredávanejším hatchbackom v segmente B. Citroen je v segmente B u nás na treťom mieste: za prvé dva mesiace tohto roku predal 365 vozidiel, čo predstavuje 45-percentný medziročný nárast predaja. Vďaka tomu si v tomto segmente zabezpečil osempercentný trhový podiel.

Druhým najúspešnejším modelom Citroenu je Berlingo, ktorého sa vlani v osobnej a v úžitkovej verzii predalo spolu 824 kusov. Tretím top modelom francúzskej značky sa stal úžitkový Jumper, u ktorého sa počet registrácií medziročne zvýšil o 32 percent. Zvýšený záujem so 16-percentným nárastom predajov vlani zaznamenal C4 Picasso v 5- aj 7-miestnej verzii.

Celkovo sa registrácie Citroenu v prvých dvoch mesiacoch medziročne zvýšili v kategórii osobných vozidiel (M1) o 43 percent na 657 registrácií a v kategórii ľahkých úžitkových vozidiel (N1) o 35 percent na 180 registrácií.


Najnovšie články
Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti

Francúzskemu prezidentovi chýba priestranná a veľká limuzína, ktorá by sa hodila na vykonávanie služby hlave štátu. Zdá sa, že luxusná značka DS sa už pustila...

DS 8: Nová vlajková loď francúzskej prémiovky

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Finálne vozidlo pôjde vizuálne v stopách vlani odhaleného konceptu. Pohon preň budú vyrábať závody materského BMW.

MINI: Sériový elektromobil na budúci rok

Čoraz tvrdšia rétorika Donalda Trumpa voči obchodným partnerom vyvoláva obavy ropných trhov. A to by mohlo, aspoň v súvislosti s tankovaním, nahrať európskym...

Benzín a nafta: Kam sa pohne cena palív u nás?

Tri čínske automobilky vytvoria platformu pre spoločné cestovanie, tzv. zdieľanie jázd. Pre služby mienia využívať aj robotické vozidlá.

Čínske automobilky podporujú zdieľanie jázd
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×