Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najluxusnejšie SUV Mercedes a BMW i4

KLEBETY TÝŽDŇA Bugatti možno oživí Galibier, Hyundai testuje podozrivý sedan Elantra a Porsche uvažuje nad ďalšími elektromobilmi.
8 5 príspevkov 18.03.2018 / Marek Pokrývka

Šesťvalec AMG pre Vantage a elektrické BMW

Aston Martin začal v ostatných rokoch úzko spolupracovať s divíziou Mercedes-AMG, z nemeckých zdrojov prebrala mnohé komponenty. Najvýraznejším dedičstvom je štvorlitrový dvakrát prepĺňaný osemvalec. Nemalo by ísť o jedinú spoločnú pohonnú jednotku, aktuálne sa hovorí o radovom hybridnom šesťvalci. Z modelov nesúcich číslo 53 by sa mohol nasťahovať aj do kupé Vantage.

BMW i4 bude v mnohom vychádzať z tohto konceptu 8 fotografií v galérii BMW i4 bude v mnohom vychádzať z tohto konceptu Zdroj: BMW

BMW i bolo do počiatku postavené okolo dvojice vozidiel označených číslami 3 a 8. Nedávno sa začalo hovoriť, že svojich nástupcov nedostanú. Namiesto toho pripravuje bavorská automobilka čisto elektrický typ i4. Jeho základné rysy už poznáme, mal by totiž vychádzať z vlani predstaveného konceptu i Vision Dynamics. Okrem dizajnu pravdepodobne aj technicky.

Veľký sedan Bugatti a elektrický Hyundai Elantra

Bugatti je tradične značkou jediného automobilu. Počas výroby typu Veyron to na chvíľu vyzeralo, že portfólio sa rozrastie na dvoch členov vďaka veľkému sedanu Galibier. Nakoniec zelenú nedostal. Šéf automobilky Wolfgang Dürheimer však v nedávnom rozhovore naznačil, že štvordverové vozidlo nie je definitívne mŕtve. Extrémne silnej limuzíny sa teda možno nakoniec dočkáme.

Bugatti Galibier sa možno po rokoch dočká svojej realizácie 8 fotografií v galérii Bugatti Galibier sa možno po rokoch dočká svojej realizácie Zdroj: Bugatti

Hyundai vhupol do sveta alternatívnych pohonov pomerne zhurta, svoje tempo však neplánuje zabrzdiť. Nedávno vypustil na cesty podozrivý prototyp sedanu Elantra. Napriek maskovaniu bolo jasné, že od štandardného variantu sa odlišoval tvarmi nárazníkov i aerodynamicky optimalizovanými diskami kolies. Počas testov neďaleko polárneho kruhu malo vozidlo jazdiť elektricky. Aktuálne nie je celkom jasné, či pôjde o čistokrvný elektromobil alebo nejaký plug-in hybrid.

Extrémnejší Koenigsegg a SUV Maybach GLS

Koenigsegg stanovil modelom Agera RS viacero rekordov, ale tento hyperšport už momentálne nepredáva. Aktuálne sa sústreďuje na luxusnejší typ Regera disponujúci hybridnou technikou. Plnohodnotného nástupcu prvého menovaného však pripravuje, pričom by mal byť opäť o niečo extrémnejší. Svetovú premiéru bude mať údajne o rok v Ženeve.

Už onedlho má trieda GLS dostať vyhotovenie Maybach 8 fotografií v galérii Už onedlho má trieda GLS dostať vyhotovenie Maybach Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz úspešne oživil značku Maybach, namiesto vlastného produktu jej prostredníctvom ponúka špičkové vyhotovenia triedy S. Okrem toho však tento štítok dostalo aj špeciálne Géčko. Ďalším členom rodiny sa vraj stane typ GLS, o čom sa už šepká dlhšie. Teraz dostávajú reči ostrejšie kontúry. Najluxusnejšie SUV nemeckej značky sa vraj svetu ukáže na aprílovom pekinskom autosalóne, aj keď zatiaľ vo forme konceptu. Jeho výroba je však vraj už definitívne spečatená.

Príťažlivý Peugeot 508 a oživený Stratos

KLEBETY TÝŽDŇA Audi pripravuje model S6, Hyundai začal testovať ostrý Fastback N a do Ženevy príde reinkarnácia kupé Lancia Stratos.

Dvojdverové elektromobily Porsche a nová Supra

Porsche nijak neskrýva, že čoskoro naskočí na elektrickú vlnu. Svoje plány zatiaľ najpresnejšie načrtlo konceptom Mission E. Pred niekoľkými dňami sa k staršiemu sedanu pridalo terénne kombi, ktoré má taktiež šance na sériovú výrobu. To však nemusí byť všetko. Začína sa šuškať aj o dvojdverových vyhotoveniach elektromobilu, v hre je vraj kupé i kabriolet. Ich osud však zatiaľ spečatený nie je.

Porsche by mohlo vyrábať aj elektrické kupé či kabriolet 8 fotografií v galérii Porsche by mohlo vyrábať aj elektrické kupé či kabriolet Zdroj: Porsche

Toyota na ženevskom výstavisku Palexpo spečatila dlhé roky kolujúce klebety o tom, že pripravuje vzkriesiť slávne meno Supra. Pripravovaný automobil ukázala v pretekárskom šate. Je verejným tajomstvom, že sériové kupé bude postavené na rovnakej technike ako roadster BMW Z4. Dvojica sa však má okrem dizajnu výrazne odlišovať aj naladením vnútorností. Kým bavorský model má byť ladený smerom k luxusu, jeho japonský súrodenec bude raziť rýdzo športovú cestu.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.


Najnovšie články
Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky

NDS počas prvého májového víkendu uzatvorí niekoľko kilometrov diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Diaľnica bude neprejazdná a vodiči budú musieť zvoliť...

Vodiči, pripravte sa na uzavretie D1

Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať...

Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

S najsilnejšou verziou prepĺňaného štvorvalca zrýchli šelma na stovku v priebehu 5,7 sekundy, motor sa nasťahoval aj do typu XF.

Jaguar XE 300 Sport: Nový vrchol ponuky

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej...

Pagani Huayra: Off-road  z ríše fantázie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×