Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru Forester: Číslo päť v New Yorku

Nástupca japonského SUV sa ukáže 28. marca. Stáť by mal na modulárnej platforme SGP, ktorú nájdeme aj pod plechmi typu XV.
1 18.03.2018 / Marek Pokrývka

Šieste narodeniny sú podľa nepísanej príručky automobilového priemyslu ideálnym časom na generačnú obmenu. Subaru si to uvedomuje a plánuje preto nahradiť aktuálny Forester. Štvrtá generácia vozidla predávaná od roku 2012 podá demisiu v New Yorku, kde ju nahradí číslo päť. Jeho tvary zatiaľ naznačuje jediný obrázok krútiaci sa okolo zadného svetla.

Subaru prinesie na východ Spojených štátov nový Forester

Na tmavej fotografii môžeme vidieť označenie japonského SUV i delené koncové svetlo s červenou časťou pripomínajúcou tvarom písmeno C. Spodná polovica má číre prekrytie. Z dizajnového stvárnenia vozidla toho prvotné avízo veľa neprezrádza, mnohé však naznačujú koncepty s logom Subaru odhalené v ostatnom období. Naposledy sme v Ženeve mohli vidieť dynamické kombi.

Forester čaká onedlho generačná výmena

Piate vydanie má automobilka uviesť do predaja počas tohto roka, v súvislosti s ním sa skloňuje aj hybridné vyhotovenie.

Forester by mal stáť na modulárnej platforme SGP, ktorú nájdeme aj pod plechmi typu XV. Styčné body pravdepodobne nájdeme aj na technickom fronte. Žiadne pochybnosti netreba mať o použití plochých štvorvalcov, jasnú budúcnosť má tiež prevodovka CVT či pohon všetkých kolies. O parametroch nástupcu sa zatiaľ nehovorí. Všetko sa dozvieme čoskoro, SUV sa ukáže svetu 28. marca.


Najnovšie články
Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky

NDS počas prvého májového víkendu uzatvorí niekoľko kilometrov diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Diaľnica bude neprejazdná a vodiči budú musieť zvoliť...

Vodiči, pripravte sa na uzavretie D1

Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať...

Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

S najsilnejšou verziou prepĺňaného štvorvalca zrýchli šelma na stovku v priebehu 5,7 sekundy, motor sa nasťahoval aj do typu XF.

Jaguar XE 300 Sport: Nový vrchol ponuky

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej...

Pagani Huayra: Off-road  z ríše fantázie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×