Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru Forester: Číslo päť v New Yorku

Nástupca japonského SUV sa ukáže 28. marca. Stáť by mal na modulárnej platforme SGP, ktorú nájdeme aj pod plechmi typu XV.
1 18.03.2018 / Marek Pokrývka

Šieste narodeniny sú podľa nepísanej príručky automobilového priemyslu ideálnym časom na generačnú obmenu. Subaru si to uvedomuje a plánuje preto nahradiť aktuálny Forester. Štvrtá generácia vozidla predávaná od roku 2012 podá demisiu v New Yorku, kde ju nahradí číslo päť. Jeho tvary zatiaľ naznačuje jediný obrázok krútiaci sa okolo zadného svetla.

Subaru prinesie na východ Spojených štátov nový Forester

Na tmavej fotografii môžeme vidieť označenie japonského SUV i delené koncové svetlo s červenou časťou pripomínajúcou tvarom písmeno C. Spodná polovica má číre prekrytie. Z dizajnového stvárnenia vozidla toho prvotné avízo veľa neprezrádza, mnohé však naznačujú koncepty s logom Subaru odhalené v ostatnom období. Naposledy sme v Ženeve mohli vidieť dynamické kombi.

Forester čaká onedlho generačná výmena

Piate vydanie má automobilka uviesť do predaja počas tohto roka, v súvislosti s ním sa skloňuje aj hybridné vyhotovenie.

Forester by mal stáť na modulárnej platforme SGP, ktorú nájdeme aj pod plechmi typu XV. Styčné body pravdepodobne nájdeme aj na technickom fronte. Žiadne pochybnosti netreba mať o použití plochých štvorvalcov, jasnú budúcnosť má tiež prevodovka CVT či pohon všetkých kolies. O parametroch nástupcu sa zatiaľ nehovorí. Všetko sa dozvieme čoskoro, SUV sa ukáže svetu 28. marca.


Najnovšie články
Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už...

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

Súdny proces s Volkswagenom zasiahol aj jeho najväčšieho dodávateľa Bosch. Súd mu totiž nariadil uvoľniť interné dokumenty, vrátane písomnej komunikácie s VW.

Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×