Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami a ďalším benefitmi.
10 príspevkov 16.03.2018 / TASR

Volkswagen Slovakia hľadá v tomto roku vyše 500 nových pracovníkov najmä do výroby, a to karosárne a lakovne. Ako uviedli vo štvrtok v Bratislave predstavitelia VW SK na stretnutí s novinármi, výrobca automobilov pritom ponúka nielen najvyššie priemerné mzdy v slovenskom automobilovom priemysle, ale aj atraktívne pracovné podmienky a široký sociálny program.

"Chceme v roku 2018 medzi nami privítať viac ako 500 nových spolupracovníkov. Po minuloročných náboroch plánuje spoločnosť obsadiť ďalšie pracovné miesta, predovšetkým v súvislosti s nábehmi modelov SUV vyrábaných v Bratislave," povedal Eric Reuting, člen predstavenstva VW SK pre personálnu oblasť.

Najväčší zamestnávateľ na Slovensku ponúka svojim 13 700 zamestnancom priemernú mzdu vo výške 1 854 eur, ale aj široký sociálny program, odmeny za pozitívne hospodárske výsledky a ďalšie benefity. „Na nových spolupracovníkov čaká zaujímavá mzda, atraktívne tréningy a vzdelávacie programy a množstvo ďalších benefitov," priblížil Milan Petruš, vedúci personálnych služieb, ktorý zodpovedá za prijímanie ľudí.

Z dôvodu chýbajúcich kvalifikovaných pracovníkov na trhu práce rozbehol Volkswagen Slovakia vlastné duálne vzdelávanie. Od vlaňajšieho septembra sa v Duálnej akadémii vzdelávajú žiaci v piatich profesiách. Nových odborníkov vychová aj pilotný projekt v spolupráci so Strojníckou fakultou STU, ktorý ponúka duálne bakalárske štúdium.

Automobilka za 27 rokov investovala na Slovensku spolu viac ako 4,1 miliardy eur. Volkswagen Slovakia vyrobil v SR od roku 1991 viac ako päť miliónov vozidiel. Je najväčším slovenským exportérom.

(TASR)


Najnovšie články
Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti

Francúzskemu prezidentovi chýba priestranná a veľká limuzína, ktorá by sa hodila na vykonávanie služby hlave štátu. Zdá sa, že luxusná značka DS sa už pustila...

DS 8: Nová vlajková loď francúzskej prémiovky

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Finálne vozidlo pôjde vizuálne v stopách vlani odhaleného konceptu. Pohon preň budú vyrábať závody materského BMW.

MINI: Sériový elektromobil na budúci rok

Čoraz tvrdšia rétorika Donalda Trumpa voči obchodným partnerom vyvoláva obavy ropných trhov. A to by mohlo, aspoň v súvislosti s tankovaním, nahrať európskym...

Benzín a nafta: Kam sa pohne cena palív u nás?

Tri čínske automobilky vytvoria platformu pre spoločné cestovanie, tzv. zdieľanie jázd. Pre služby mienia využívať aj robotické vozidlá.

Čínske automobilky podporujú zdieľanie jázd
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×