Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

VIDEO
Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?
2 3 príspevky 16.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Známa a v niektorých krajinách kontroverzná aplikácia Uber priniesla čerstvý vietor do sveta autodopravcov. V americkom štáte Arizona sa začala testovacia fáza novej aplikácie, ktorá predovšetkým ušetrí čas kamionistom. Ide o skúšobné jazdy prebiehajúce s ľudskými vodičmi dohliadajúcimi nad autonómnym ťahačom.

Takto vyzerá autonómny ťahač spoločnosti Uber 2 fotografie v galérii Takto vyzerá autonómny ťahač spoločnosti Uber Zdroj: Uber

Pilotný systém funguje tak, že na začiatku je vybudovaných množstvo prekladísk, najmä na perifériách väčších miest. Do týchto stredísk privážajú ľuďmi riadené ťahače náklad od odosielateľa. V nich už čaká autonómny kamión, ktorý prevezme náves s tovarom do výmennej stanice nachádzajúcej sa najbližšie ku miestu doručenia. V nej čaká ďalší človekom riadený ťahač, ktorý túto cestu skompletizuje.

Toyota e-Palette: Budúcnosť dopravy?

Japonská automobilka fantazíruje o prispôsobiteľných autonómnych strojoch, ktoré majú suplovať osobné autá, dodávky i kamióny.

Autonómne ťahače tak prejdú podstatnú časť cesty a tým sa eliminujú hodiny na cestách, ktoré musia vodiči zvládnuť sami. Ak sa tento efektívny systém prepravy osvedčí, spoločnosť plánuje expandovať s týmto riešením aj do ďalších amerických štátov.


Najnovšie články
Dendrobium D-1: Predátor poháňaný elektrinou

Českí umelci aplikovali na karosériou modelov i3 a i8 státisíce zrniek zlatého prachu, výsledok má pripomínať nočnú oblohu.

Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už...

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

Súdny proces s Volkswagenom zasiahol aj jeho najväčšieho dodávateľa Bosch. Súd mu totiž nariadil uvoľniť interné dokumenty, vrátane písomnej komunikácie s VW.

Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×