Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.
1 1 príspevok 16.03.2018 / Marek Pokrývka

K najpredávanejším automobilom celého sveta patrí dlhodobo Toyota Corolla. Výborné obchodné čísla dosahuje napríklad v Spojených štátoch, no prvenstvo v rámci značky jej nepatrí. Ešte väčší dopyt je po type RAV4. Ten momentálne čaká na generačnú výmenu, aktuálny evolučný stupeň sa čoskoro odoberie do dôchodku. Do striedania zostáva už len niekoľko týždňov.

Na newyorskom autosalóne bude mať premiéru nová Toyota RAV4

Japonský gigant prezradil, že novú generáciu RAV4 spoznáme v New Yorku. Tamojšie výstavisko otvára svoje brány na prelome marca a apríla. Premiéru nástupcu bestselleru avizuje obrázok, na ktorom môžeme vidieť siluetu SUV. Z tmavých obrysov karosérie nemožno ktovieako veľa vyčítať. Zákulisné zdroje však hovoria, že piate vydanie populárneho vozidla by malo priniesť podstatne odvážnejší dizajn. V mnohom bude údajne inšpirovaný drsne štylizovaným konceptom FT-AC.

Toyota Auris: Dva hybridy a odvážna tvár

Kompakt stojaci na platforme TNGA má dynamické línie a tankovať bude výhradne benzín. Ponúkne výkon 116 až 180 konských síl.

Základom novinky sa s veľkou pravdepodobnosťou stane modulárna platforma TNGA, očakávať teda môžeme techniku známu zo súrodencov vychádzajúcich z rovnakej architektúry. RAV4 dostane nepochybne minimálne jednu hybridnú verziu. Teoreticky môžu byť dve ako v kompakte Auris, s uvedením naftového motora rátať nemusíme. Viac detailov sa dozvieme čoskoro.


Najnovšie články
Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky

NDS počas prvého májového víkendu uzatvorí niekoľko kilometrov diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Diaľnica bude neprejazdná a vodiči budú musieť zvoliť...

Vodiči, pripravte sa na uzavretie D1

Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať...

Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

S najsilnejšou verziou prepĺňaného štvorvalca zrýchli šelma na stovku v priebehu 5,7 sekundy, motor sa nasťahoval aj do typu XF.

Jaguar XE 300 Sport: Nový vrchol ponuky

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej...

Pagani Huayra: Off-road  z ríše fantázie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×