Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.
1 1 príspevok 16.03.2018 / Marek Pokrývka

K najpredávanejším automobilom celého sveta patrí dlhodobo Toyota Corolla. Výborné obchodné čísla dosahuje napríklad v Spojených štátoch, no prvenstvo v rámci značky jej nepatrí. Ešte väčší dopyt je po type RAV4. Ten momentálne čaká na generačnú výmenu, aktuálny evolučný stupeň sa čoskoro odoberie do dôchodku. Do striedania zostáva už len niekoľko týždňov.

Na newyorskom autosalóne bude mať premiéru nová Toyota RAV4

Japonský gigant prezradil, že novú generáciu RAV4 spoznáme v New Yorku. Tamojšie výstavisko otvára svoje brány na prelome marca a apríla. Premiéru nástupcu bestselleru avizuje obrázok, na ktorom môžeme vidieť siluetu SUV. Z tmavých obrysov karosérie nemožno ktovieako veľa vyčítať. Zákulisné zdroje však hovoria, že piate vydanie populárneho vozidla by malo priniesť podstatne odvážnejší dizajn. V mnohom bude údajne inšpirovaný drsne štylizovaným konceptom FT-AC.

Toyota Auris: Dva hybridy a odvážna tvár

Kompakt stojaci na platforme TNGA má dynamické línie a tankovať bude výhradne benzín. Ponúkne výkon 116 až 180 konských síl.

Základom novinky sa s veľkou pravdepodobnosťou stane modulárna platforma TNGA, očakávať teda môžeme techniku známu zo súrodencov vychádzajúcich z rovnakej architektúry. RAV4 dostane nepochybne minimálne jednu hybridnú verziu. Teoreticky môžu byť dve ako v kompakte Auris, s uvedením naftového motora rátať nemusíme. Viac detailov sa dozvieme čoskoro.


Najnovšie články
Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti

Francúzskemu prezidentovi chýba priestranná a veľká limuzína, ktorá by sa hodila na vykonávanie služby hlave štátu. Zdá sa, že luxusná značka DS sa už pustila...

DS 8: Nová vlajková loď francúzskej prémiovky

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Finálne vozidlo pôjde vizuálne v stopách vlani odhaleného konceptu. Pohon preň budú vyrábať závody materského BMW.

MINI: Sériový elektromobil na budúci rok

Čoraz tvrdšia rétorika Donalda Trumpa voči obchodným partnerom vyvoláva obavy ropných trhov. A to by mohlo, aspoň v súvislosti s tankovaním, nahrať európskym...

Benzín a nafta: Kam sa pohne cena palív u nás?

Tri čínske automobilky vytvoria platformu pre spoločné cestovanie, tzv. zdieľanie jázd. Pre služby mienia využívať aj robotické vozidlá.

Čínske automobilky podporujú zdieľanie jázd
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×