Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren chystá svoje najrýchlejšie auto

Dávno ohlásený projekt prezývaný označeniami BP23 či Hyper-GT nadviaže na odkaz ikonického modelu aj maximálnou rýchlosťou.
1 15.03.2018 / Marek Pokrývka

Počas niekoľkých rokov vytvoril McLaren portfólio športových strojov, ktorým môže pokojne konkurovať značkám ako Ferrari či Porsche. Ešte donedávna však mal na konte jediné sériové vozidlo. Do histórie sa navždy zapísal vďaka legende menom F1, ktorá bola svojho času svetovým rekordérom. Onedlho dostane svojho plnohodnotného duchovného nástupcu.

McLaren by mohol konečne pokoriť tempo 400 km/h

Pozornosť britskej automobilky sa momentálne sústredila na uvedenie extrémneho typu Senna, ktorý verejnosti predviedla v Ženeve. Momentálne avizuje už dávno ohlásený projekt prezývaný označeniami BP23 či Hyper-GT. Ešte koncom roka 2016 ľudia z Wokingu prezradili, že bude mať trojmiestne usporiadanie s vodičom sediacim uprostred. Na odkaz ikonického modelu F1 však nadviaže aj inak.

McLaren Senna GTR: Extrémnejší extrém

Karoséria kupé je v spodnej časti kompletne prepracovaná, vyvinúť dokáže prítlak presahujúci 1 000 kilogramov. Špeciál dostane aj konské sily navyše.

V týchto dňoch zverejnil McLaren náčrt, ktorý symbolizuje pohľad vodiča. Základné tvary skice neprezrádzajú nič zásadné. Na digitálnom prístrojovom štíte však svieti údaj 243 míľ za hodinu, čo je v prepočte 391 km/h. Ide o maximálnu rýchlosť slávneho superšportu 90. rokov. Z daného obrázku možno dedukovať, že novinka bude schopná vyvinúť vyššie tempo. Anglický výrobca teda aktuálne chystá svoje najrýchlejšie auto. Už dávnejšie pritom prezradil, že všetkých 106 exemplárov vopred vypredal za miliónové sumy. Hyperšport plánuje oficiálne predstaviť počas roka.


Najnovšie články
Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky

NDS počas prvého májového víkendu uzatvorí niekoľko kilometrov diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Diaľnica bude neprejazdná a vodiči budú musieť zvoliť...

Vodiči, pripravte sa na uzavretie D1

Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať...

Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

S najsilnejšou verziou prepĺňaného štvorvalca zrýchli šelma na stovku v priebehu 5,7 sekundy, motor sa nasťahoval aj do typu XF.

Jaguar XE 300 Sport: Nový vrchol ponuky

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej...

Pagani Huayra: Off-road  z ríše fantázie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×