Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

47 áut: S týmito budete v servise najčastejšie

FOTO
Consumer Reports je etablovanou organizáciou, ktorá už roky vyhodnocuje nielen dáta z automobilového trhu. Nedávno inštitúcia vydala nový zoznam podpriemerne spoľahlivých jazdených vozidiel aj s konkrétnymi ročníkmi. Ktorým sa radšej treba vyhnúť?
48 26 príspevkov 15.03.2018 / Filip Kadlečík

Prieskumy či analýzy spoľahlivosti automobilov sú bežnou súčasťou dnešných dní. Vyhodnocuje ju hneď niekoľko organizácií s medzinárodným vplyvom, medzi najrelevantnejšie patrí nemecký ADAC či americký Consumer Reports. Tieto inštitúcie totiž pri svojich správach vychádzajú z obrovskej databázy automobilov.

Vo veľkej galérii nájdete v každom popise fotografie názov konkrétneho modelu a zoznam ročníkov, ktoré sú v jeho prípade podpriemerne spoľahlivé. Vozidlá sú zoradené abecedne 48 fotografií v galérii Vo veľkej galérii nájdete v každom popise fotografie názov konkrétneho modelu a zoznam ročníkov, ktoré sú v jeho prípade podpriemerne spoľahlivé. Vozidlá sú zoradené abecedne Zdroj: Archív AUTO BILD

Práve spoločnosť Consumer Reports nedávno zverejnila obšírny a veľmi detailný prehľad jazdených vozidiel, ktoré sú podpriemerne spoľahlivé. Nevenuje sa ich konkrétnym nedostatkom, za to však precízne informuje o ročníkoch toho-ktorého modelu, ktoré vykazujú vyššie percento chýb.

V pôvodnej štatistike sa nachádza viac než stovka automobilov, my sme však výber zúžili na 47. Do rebríčka sme totiž zahrnuli len tie modely, ktoré sa, prinajmenšom ako jazdenky, dajú bežne kúpiť aj na starom kontinente. Spektrum vozidiel sa tak síce zmenšilo, no aspoň sú informácie o každom modeli relevantné aj pre našinca.Treba povedať, že zoznam je plne aktuálny, pri jeho zostavovaní sa totiž do úvahy brali aj dáta z roku 2017.

>>> DETAILNÝ PREHĽAD VŠETKÝCH MODELOV V GALÉRII <<<

Na roky sa kládol dôraz preto, lebo jednotlivé jazdenky nie sú vyhodnotené ako podpriemerne spoľahlivé vo všeobecnosti, toto tvrdenie sa týka jednotlivých ročníkov. Môže sa teda stať, že Consumer Reports vám kúpu Audi A4 vyrobeného v roku 2011 neodporučí, ročníky 2012 a vyššie však už z hľadiska spoľahlivosti stoja za zváženie. Na druhú stranu, ani pri chybových ročníkoch nemusí ísť o vyslovene závažné nedostatky. Prehľad vznikal na základe dát o počte návštev servisných miest, bez ohľadu na závažnosť poruchy.

Rebríček: Ktoré autá majú spoľahlivé motory?

Ojazdené vozidlo vždy so sebou prináša riziko skrytých problémov. Jedným z najdrahších je však porucha motora. Ktorá značka predáva tie najspoľahlivejšie a ktorí výrobcovia naopak sklamali?

Fakt, že prieskum prebiehal na pôde USA spôsobil, že tu nevidíme všetky dôležité európske automobilky. Napríklad taký Peugeot, Renault či Škodu a Seat by ste tu hľadali márne. Aj napriek tomu však zoznam ponúka hodnotný pohľad na spoľahlivosť jednotlivých modelov značiek pôsobiacich aj v zámorí. Zvažujete pri kúpe vozidla aj mieru kazivosti daného ročníka, alebo ste takýto faktor nikdy nebrali do úvahy? Budeme radi, ak nám dáte vedieť v diskusii.


Najnovšie články
Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti

Francúzskemu prezidentovi chýba priestranná a veľká limuzína, ktorá by sa hodila na vykonávanie služby hlave štátu. Zdá sa, že luxusná značka DS sa už pustila...

DS 8: Nová vlajková loď francúzskej prémiovky

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Finálne vozidlo pôjde vizuálne v stopách vlani odhaleného konceptu. Pohon preň budú vyrábať závody materského BMW.

MINI: Sériový elektromobil na budúci rok

Čoraz tvrdšia rétorika Donalda Trumpa voči obchodným partnerom vyvoláva obavy ropných trhov. A to by mohlo, aspoň v súvislosti s tankovaním, nahrať európskym...

Benzín a nafta: Kam sa pohne cena palív u nás?

Tri čínske automobilky vytvoria platformu pre spoločné cestovanie, tzv. zdieľanie jázd. Pre služby mienia využívať aj robotické vozidlá.

Čínske automobilky podporujú zdieľanie jázd
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×