Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

47 áut: S týmito budete v servise najčastejšie

FOTO
Consumer Reports je etablovanou organizáciou, ktorá už roky vyhodnocuje nielen dáta z automobilového trhu. Nedávno inštitúcia vydala nový zoznam podpriemerne spoľahlivých jazdených vozidiel aj s konkrétnymi ročníkmi. Ktorým sa radšej treba vyhnúť?
48 26 príspevkov 15.03.2018 / Filip Kadlečík

Prieskumy či analýzy spoľahlivosti automobilov sú bežnou súčasťou dnešných dní. Vyhodnocuje ju hneď niekoľko organizácií s medzinárodným vplyvom, medzi najrelevantnejšie patrí nemecký ADAC či americký Consumer Reports. Tieto inštitúcie totiž pri svojich správach vychádzajú z obrovskej databázy automobilov.

Vo veľkej galérii nájdete v každom popise fotografie názov konkrétneho modelu a zoznam ročníkov, ktoré sú v jeho prípade podpriemerne spoľahlivé. Vozidlá sú zoradené abecedne 48 fotografií v galérii Vo veľkej galérii nájdete v každom popise fotografie názov konkrétneho modelu a zoznam ročníkov, ktoré sú v jeho prípade podpriemerne spoľahlivé. Vozidlá sú zoradené abecedne Zdroj: Archív AUTO BILD

Práve spoločnosť Consumer Reports nedávno zverejnila obšírny a veľmi detailný prehľad jazdených vozidiel, ktoré sú podpriemerne spoľahlivé. Nevenuje sa ich konkrétnym nedostatkom, za to však precízne informuje o ročníkoch toho-ktorého modelu, ktoré vykazujú vyššie percento chýb.

V pôvodnej štatistike sa nachádza viac než stovka automobilov, my sme však výber zúžili na 47. Do rebríčka sme totiž zahrnuli len tie modely, ktoré sa, prinajmenšom ako jazdenky, dajú bežne kúpiť aj na starom kontinente. Spektrum vozidiel sa tak síce zmenšilo, no aspoň sú informácie o každom modeli relevantné aj pre našinca.Treba povedať, že zoznam je plne aktuálny, pri jeho zostavovaní sa totiž do úvahy brali aj dáta z roku 2017.

>>> DETAILNÝ PREHĽAD VŠETKÝCH MODELOV V GALÉRII <<<

Na roky sa kládol dôraz preto, lebo jednotlivé jazdenky nie sú vyhodnotené ako podpriemerne spoľahlivé vo všeobecnosti, toto tvrdenie sa týka jednotlivých ročníkov. Môže sa teda stať, že Consumer Reports vám kúpu Audi A4 vyrobeného v roku 2011 neodporučí, ročníky 2012 a vyššie však už z hľadiska spoľahlivosti stoja za zváženie. Na druhú stranu, ani pri chybových ročníkoch nemusí ísť o vyslovene závažné nedostatky. Prehľad vznikal na základe dát o počte návštev servisných miest, bez ohľadu na závažnosť poruchy.

Rebríček: Ktoré autá majú spoľahlivé motory?

Ojazdené vozidlo vždy so sebou prináša riziko skrytých problémov. Jedným z najdrahších je však porucha motora. Ktorá značka predáva tie najspoľahlivejšie a ktorí výrobcovia naopak sklamali?

Fakt, že prieskum prebiehal na pôde USA spôsobil, že tu nevidíme všetky dôležité európske automobilky. Napríklad taký Peugeot, Renault či Škodu a Seat by ste tu hľadali márne. Aj napriek tomu však zoznam ponúka hodnotný pohľad na spoľahlivosť jednotlivých modelov značiek pôsobiacich aj v zámorí. Zvažujete pri kúpe vozidla aj mieru kazivosti daného ročníka, alebo ste takýto faktor nikdy nebrali do úvahy? Budeme radi, ak nám dáte vedieť v diskusii.


Najnovšie články
Hyundai i20: Po modernizácii bez nafty

Japonci odhalili novú limuzínu vyššej strednej triedy. Evokuje vlani uvedenú vlajkovú loď, dvojicu však nerozdeľujú iba rozmery.

Lexus ES: V našich končinách len hybrid

Čína je pre všetky veľké automobilové koncerny kľúčovým trhom. Volkswagen nie je výnimkou, preto tam pripravuje veľkú investíciu do alternatívnych pohonov.

VW chce v Číne investovať do elektromobilov

Opel Insignia je vo všeobecnosti už dávno známy ako vynikajúci hltač kilometrov. S pohonom 4x4, osemstupňovým automatom a silným dvojlitrom tomu nebude inak...

Test Opel Insignia ST: Esencia vlajkovej lode

Ak ste už niekedy videli vozidlá víťaziace na pretekoch Le Mans, zrejme by vás nenapadlo, že by ste na jednom z nich mohli legálne jazdiť v premávke.

Porsche 917: Okruhová legenda na cestách

Štvordverová verzia kompaktu prichádza s dlhším rázvorom, pri uvedení na trh bude dostupná výhradne s 1,3-litrovým benzínovým motorom.

Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×