Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lamborghini Urus: SUV sa stáva trhákom

Lamborghini Urus mnohí ortodoxní fanúšikovia značky zatracujú, jeho význam však pre taliansku automobilku môže byť obrovský. Podľa slov Stefana Domenicaliho sa autu darí viac, než ktokoľvek predpokladal.
13 3 príspevky 13.03.2018 / Filip Kadlečík

Keď Porsche uviedlo športovo-úžitkový model Cayenne, okamžite prišlo o veľkú časť svojich ortodoxných fanúšikov. Biznis sa však nemeria na počet priaznivcov, ale na základe finančných výsledkov a v tomto ohľade veľké SUV dokonale splnilo svoj účel. Značka prežila a dnes sa jej darí viac než kedykoľvek predtým.

Lamborghini Urus 13 fotografií v galérii Lamborghini Urus Zdroj: Lamborghini

Nemožno sa preto čudovať, že recept Porsche plánujú vyskúšať aj iné rýdzo športové či luxusné automobilky. Dlho sa hovorí aj o Ferrari či napríklad britskom Lotuse. Netradičné SUV má dokonca čoskoro uviesť aj ostrovný Rolls-Royce. Po rovnakej trase sa nedávno vydalo aj talianske Lamborghini a zdá sa, že nešlo o omyl.

Ortodoxní fanúšikovia výrobcu z talianskeho Sant´Agata Bolognese možno majú hlavy v smútku, značka sa však môže tešiť na dobré roky nesúce sa v znamení ziskovosti. V porovnaní s rokom 2016 totiž v 2017 výroba stúpla o celých 10 % a očakáva sa, že rast v najbližších mesiacoch bude ešte výraznejší.

Lamborghini Urus 13 fotografií v galérii Lamborghini Urus Zdroj: Lamborghini

Za všetko môže najmä model Urus, ktorý sa predáva ešte lepšie, než sa pôvodne očakávalo. Dôležitý je aj fakt, že až 70 % majiteľov netradičného SUV sú klienti, ktorí doteraz Lambo nevlastnili. Veľkú časť z nich dokonca majú tvoriť ženské zákazníčky, čo je pre značku s býkom v logu taktiež veľkou novinkou.

Lamborghini Urus: Kráľ rýchlych SUV je tu

Talianska novinka hltá stovku za 3,6 sekundy a dosiahne až 305 km/h. Okrem toho uchvacuje svojimi brzdami i brutálnym dizajnom.

Za úspech určite môžu aj terénne schopnosti masívneho Taliana. Zákazníci totiž pochádzajú napríklad aj z Indie či Ruska, kde cesty nie sú práve ideálne a Lamborghini tam tradične predáva len málo automobilov. V porovnaní s bežnými superšportmi typu Huracán či Aventador je na úplne inej úrovni aj jeho praktickosť. Nuž, prinajmenšom podľa slov šéfa Lamborghini, Stefana Domenicaliho, Urus rozhodne nebol krokom vedľa.


Najnovšie články
Ford upriamuje pozornosť na štyri novinky

Arizona patrí k niekoľkým štátom USA, ktoré sú viac než otvorené testovaniu autonómnych vozidiel. Na cestách tohto amerického štátu sa včera stala nehoda,...

Autonómne auto zlyhalo: Fatálne následky nehody

Odchod Británie z EÚ môže mať ďalekosiahle následky pre európsky aj britský automobilový priemysel. Na jednej strane hrozia clá a vyššie náklady, na druhej...

Brexit môže poriadne zavariť automobilkám

Čoraz viac odborníkov sa prikláňa k myšlienke autonómnych vozidiel, nakoľko v súčasnosti sa autá nevyužívajú optimálne. Po väčšinu času totiž len stoja niekde...

Autonómne autá ušetria ľuďom až 90 % výdavkov

Kabína limuzíny už na prvý pohľad pôsobí veľmi luxusne, okrem jej skice vyplavil internet aj fotografie kórejskej novinky z fabriky či transportu.

Vlajková loď Kia vyzradila svoje tajomstvá

Airbagy sa opäť dostali do centra pozornosti amerických úradov, tentokrát však nesúvisia s aférou Takata. Pre zlyhanie riadiacej jednotky, ktorú dodáva...

Hyundai a Kia majú ďalšie problémy s airbagmi

Ropné trhy minulý týždeň stagnovali, čo dáva aspoň určitú nádej, že palivá nebudú zdražovať. Všetko však bude záležať od ďalšieho vývoja, nateraz tankujeme...

Benzín a nafta: Tankuje sa lacnejšie. Ako dlho?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×