Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lamborghini Urus: SUV sa stáva trhákom

Lamborghini Urus mnohí ortodoxní fanúšikovia značky zatracujú, jeho význam však pre taliansku automobilku môže byť obrovský. Podľa slov Stefana Domenicaliho sa autu darí viac, než ktokoľvek predpokladal.
13 3 príspevky 13.03.2018 / Filip Kadlečík

Keď Porsche uviedlo športovo-úžitkový model Cayenne, okamžite prišlo o veľkú časť svojich ortodoxných fanúšikov. Biznis sa však nemeria na počet priaznivcov, ale na základe finančných výsledkov a v tomto ohľade veľké SUV dokonale splnilo svoj účel. Značka prežila a dnes sa jej darí viac než kedykoľvek predtým.

Lamborghini Urus 13 fotografií v galérii Lamborghini Urus Zdroj: Lamborghini

Nemožno sa preto čudovať, že recept Porsche plánujú vyskúšať aj iné rýdzo športové či luxusné automobilky. Dlho sa hovorí aj o Ferrari či napríklad britskom Lotuse. Netradičné SUV má dokonca čoskoro uviesť aj ostrovný Rolls-Royce. Po rovnakej trase sa nedávno vydalo aj talianske Lamborghini a zdá sa, že nešlo o omyl.

Ortodoxní fanúšikovia výrobcu z talianskeho Sant´Agata Bolognese možno majú hlavy v smútku, značka sa však môže tešiť na dobré roky nesúce sa v znamení ziskovosti. V porovnaní s rokom 2016 totiž v 2017 výroba stúpla o celých 10 % a očakáva sa, že rast v najbližších mesiacoch bude ešte výraznejší.

Lamborghini Urus 13 fotografií v galérii Lamborghini Urus Zdroj: Lamborghini

Za všetko môže najmä model Urus, ktorý sa predáva ešte lepšie, než sa pôvodne očakávalo. Dôležitý je aj fakt, že až 70 % majiteľov netradičného SUV sú klienti, ktorí doteraz Lambo nevlastnili. Veľkú časť z nich dokonca majú tvoriť ženské zákazníčky, čo je pre značku s býkom v logu taktiež veľkou novinkou.

Lamborghini Urus: Kráľ rýchlych SUV je tu

Talianska novinka hltá stovku za 3,6 sekundy a dosiahne až 305 km/h. Okrem toho uchvacuje svojimi brzdami i brutálnym dizajnom.

Za úspech určite môžu aj terénne schopnosti masívneho Taliana. Zákazníci totiž pochádzajú napríklad aj z Indie či Ruska, kde cesty nie sú práve ideálne a Lamborghini tam tradične predáva len málo automobilov. V porovnaní s bežnými superšportmi typu Huracán či Aventador je na úplne inej úrovni aj jeho praktickosť. Nuž, prinajmenšom podľa slov šéfa Lamborghini, Stefana Domenicaliho, Urus rozhodne nebol krokom vedľa.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×