Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Video: Šialená policajná naháňačka v Košiciach

VIDEO
Najskôr vozidlom blokoval vjazd na autobusovú zastávku MHD a potom začal utekať pre políciou! Arogantný vodič predviedol šialenú jazdu uličkami Košíc. Za toto môže za mrežami stráviť až 10 rokov.
2 38 príspevkov 13.03.2018 / Filip Kadlečík

Vodič Citroënu Jumpy si 11.3. 2018 v Košiciach zavaril na poriadny problém - na sociálnej sieti o tom informovala stránka “Polícia Slovenskej republiky”. V popoludňajších hodinách bola hliadka OO PZ Košice Juh vyslaná na Moldavskú cestu, kde mal vodič svojim vozidlom blokovať vjazd na autobusovú zastávku MHD. Po príchode na ohlásené miesto hliadka zistila, že dodávka skutočne stála na zákaze zastavenia.

Počas prejednávania inak pomerne bežného dopravného priestupku sa vodič Citroënu mal správať arogantne a drzo. Pokutu zaplatiť odmietol, zaradil rýchlosť a z miesta ušiel. Za zmienku stojí fakt, že už cez prvú svetlenú križovatku prešiel napriek svietiacemu červenému signálu. Policajné hliadky sa následne vodiča za pomoci zvukového zariadenia a znamenia STOP pokúsili zastaviť, bezohľadný šofér však vôbec nereagoval.

Nasledovalo niekoľko minút dramatickej naháňačky, pri ktorej sa mohlo stať čokoľvek. K zraneniu osôb však napriek arogantnej jazde našťastie nedošlo. Demolovaniu svojho okolia sa však muž sediaci v dodávke rozhodne neštítil a zastaviť ho nedokázal ani policajný Volkswagen Golf. Do wolfsburgského automobilu narazil a ďalej utekal košickými uličkami. Celková škoda bola predbežne vyčíslená približne na 4 500 eur. Tridsiatnika z okresu Košice okolie nakoniec polícia za použitia donucovacích prostriedkov zadržala na Tomášikovej ulici.

Polícia chystá štyri veľké zmeny pre vodičov

Polícia plánuje už čoskoro uvoľniť do medzirezortného pripomienkového konania veľké zmeny v zákone o premávke. Niektoré z nich vodičov pravdepodobne príliš nepotešia.

Dychová skúška na zistenie požitia alkoholu na mieste dopadla negatívne, muži zákona však u šoféra pre podozrenie z požitia inej návykovej látky vykonali odber biologického materiálu. Vzhľadom závažnosť situácie a celej dramatickej naháňačky začal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. Bezohľadnému, arogantnému a drzému vodičovi teraz za jeho správanie hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.


Najnovšie články
Chorvátsko: Nepríjemné pokuty už aj poštou

Po zatknutí doterajšieho šéfa muselo Audi reagovať rýchlo. Na miesto Ruperta Stadlera si sadne doterajší riaditeľ predaja Bram Schot.

Dieselgate: Audi má nového šéfa

EXKLUZÍVNA JAZDA Kráľ štyroch kolies harmonicky spája tradície a moderné technológie s cieľom poskytnúť svojim pasažierom čo najväčšie pohodlie.

Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×