Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Video: Šialená policajná naháňačka v Košiciach

VIDEO
Najskôr vozidlom blokoval vjazd na autobusovú zastávku MHD a potom začal utekať pre políciou! Arogantný vodič predviedol šialenú jazdu uličkami Košíc. Za toto môže za mrežami stráviť až 10 rokov.
2 38 príspevkov 13.03.2018 / Filip Kadlečík

Vodič Citroënu Jumpy si 11.3. 2018 v Košiciach zavaril na poriadny problém - na sociálnej sieti o tom informovala stránka “Polícia Slovenskej republiky”. V popoludňajších hodinách bola hliadka OO PZ Košice Juh vyslaná na Moldavskú cestu, kde mal vodič svojim vozidlom blokovať vjazd na autobusovú zastávku MHD. Po príchode na ohlásené miesto hliadka zistila, že dodávka skutočne stála na zákaze zastavenia.

Počas prejednávania inak pomerne bežného dopravného priestupku sa vodič Citroënu mal správať arogantne a drzo. Pokutu zaplatiť odmietol, zaradil rýchlosť a z miesta ušiel. Za zmienku stojí fakt, že už cez prvú svetlenú križovatku prešiel napriek svietiacemu červenému signálu. Policajné hliadky sa následne vodiča za pomoci zvukového zariadenia a znamenia STOP pokúsili zastaviť, bezohľadný šofér však vôbec nereagoval.

Nasledovalo niekoľko minút dramatickej naháňačky, pri ktorej sa mohlo stať čokoľvek. K zraneniu osôb však napriek arogantnej jazde našťastie nedošlo. Demolovaniu svojho okolia sa však muž sediaci v dodávke rozhodne neštítil a zastaviť ho nedokázal ani policajný Volkswagen Golf. Do wolfsburgského automobilu narazil a ďalej utekal košickými uličkami. Celková škoda bola predbežne vyčíslená približne na 4 500 eur. Tridsiatnika z okresu Košice okolie nakoniec polícia za použitia donucovacích prostriedkov zadržala na Tomášikovej ulici.

Polícia chystá štyri veľké zmeny pre vodičov

Polícia plánuje už čoskoro uvoľniť do medzirezortného pripomienkového konania veľké zmeny v zákone o premávke. Niektoré z nich vodičov pravdepodobne príliš nepotešia.

Dychová skúška na zistenie požitia alkoholu na mieste dopadla negatívne, muži zákona však u šoféra pre podozrenie z požitia inej návykovej látky vykonali odber biologického materiálu. Vzhľadom závažnosť situácie a celej dramatickej naháňačky začal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. Bezohľadnému, arogantnému a drzému vodičovi teraz za jeho správanie hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×