Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota Auris GRMN: Stane sa realitou?

Nová generácia Toyoty Auris pri svojom ženevskom debute zožala pozitívne ohlasy a strhla na seba pozornosť motoristického sveta. Ako by zaujímavý kompakt vyzeral v úprave od firmy Gazoo Racing? Dočkáme sa ho niekedy v realite?
2 13.03.2018 / Filip Kadlečík

Toyota v poslednom čase vystrkuje rožky a vracia sa do roly automobilky, ktorá okrem bežných vozidiel produkuje aj emotívne modely. Všetko odštartoval typ GT86, situáciu potom vyostril limitovaný Yaris GRMN a čerešničkou na torte by malo byť znovuzrodenie legendárnej Toyoty Supra. Na tomto úspechu sa okrem samotného výrobcu z veľkej časti podieľa aj firma Gazoo Racing.

Ostré tvary a športový imidž sa odvážnemu Aurisu hodia 2 fotografie v galérii Ostré tvary a športový imidž sa odvážnemu Aurisu hodia Zdroj: X-Tomi Design

Japonský gigant podľa vlastných slov v budúcnosti plánuje spoluprácu so špecialistami na motoršport ešte prehĺbiť. Vylúčená by preto nemala byť ani možnosť, že do portfólia značky čoskoro pribudnú ďalšie modely označené skratkou GRMN. Ideálnym objektom pozornosti Gazoo Racing by bol napríklad nedávno predstavený Auris. Ten vo svete po ženevskom debute vyvolal slušnú odozvu.

Kompaktný hatchback sa totiž výrazne zmenil a ponúka športovejšie proporcie, ktoré doslova nabádajú na radikalizáciu v štýle GRMN. Podľa našich informácií by sme sa časom mohli dočkať výbavy na spôsob “ST Line” Fordu či “Sportline” Škody. Akási “GRMN Line” by Aurisu mohla dodať kus športového sexepílu.

Toyota Auris: Dva hybridy a odvážna tvár

Kompakt stojaci na platforme TNGA má dynamické línie a tankovať bude výhradne benzín. Ponúkne výkon 116 až 180 konských síl.

Naozaj ortodoxný hothatch však podľa zákulisných správ zatiaľ v pláne nie je. Je to škoda, ako totiž ukazuje vizualizácia grafika s pseudonymom X-Tomi, športový variant by sa Aurisu hodil. Výrazne vykrojené svelomety s ostro koncipovaným nárazníkom ladia parádne, automobilu sa hodia aj dodatočné spodné lišty či pretekárske disky kolies. Škoda, že Auris GRMN zatiaľ zostane len vo virtuálnom svete. Ako sa však hovorí, nádej umiera posledná.


Najnovšie články
Chorvátsko: Nepríjemné pokuty už aj poštou

Po zatknutí doterajšieho šéfa muselo Audi reagovať rýchlo. Na miesto Ruperta Stadlera si sadne doterajší riaditeľ predaja Bram Schot.

Dieselgate: Audi má nového šéfa

EXKLUZÍVNA JAZDA Kráľ štyroch kolies harmonicky spája tradície a moderné technológie s cieľom poskytnúť svojim pasažierom čo najväčšie pohodlie.

Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×