Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota Auris GRMN: Stane sa realitou?

Nová generácia Toyoty Auris pri svojom ženevskom debute zožala pozitívne ohlasy a strhla na seba pozornosť motoristického sveta. Ako by zaujímavý kompakt vyzeral v úprave od firmy Gazoo Racing? Dočkáme sa ho niekedy v realite?
2 13.03.2018 / Filip Kadlečík

Toyota v poslednom čase vystrkuje rožky a vracia sa do roly automobilky, ktorá okrem bežných vozidiel produkuje aj emotívne modely. Všetko odštartoval typ GT86, situáciu potom vyostril limitovaný Yaris GRMN a čerešničkou na torte by malo byť znovuzrodenie legendárnej Toyoty Supra. Na tomto úspechu sa okrem samotného výrobcu z veľkej časti podieľa aj firma Gazoo Racing.

Ostré tvary a športový imidž sa odvážnemu Aurisu hodia 2 fotografie v galérii Ostré tvary a športový imidž sa odvážnemu Aurisu hodia Zdroj: X-Tomi Design

Japonský gigant podľa vlastných slov v budúcnosti plánuje spoluprácu so špecialistami na motoršport ešte prehĺbiť. Vylúčená by preto nemala byť ani možnosť, že do portfólia značky čoskoro pribudnú ďalšie modely označené skratkou GRMN. Ideálnym objektom pozornosti Gazoo Racing by bol napríklad nedávno predstavený Auris. Ten vo svete po ženevskom debute vyvolal slušnú odozvu.

Kompaktný hatchback sa totiž výrazne zmenil a ponúka športovejšie proporcie, ktoré doslova nabádajú na radikalizáciu v štýle GRMN. Podľa našich informácií by sme sa časom mohli dočkať výbavy na spôsob “ST Line” Fordu či “Sportline” Škody. Akási “GRMN Line” by Aurisu mohla dodať kus športového sexepílu.

Toyota Auris: Dva hybridy a odvážna tvár

Kompakt stojaci na platforme TNGA má dynamické línie a tankovať bude výhradne benzín. Ponúkne výkon 116 až 180 konských síl.

Naozaj ortodoxný hothatch však podľa zákulisných správ zatiaľ v pláne nie je. Je to škoda, ako totiž ukazuje vizualizácia grafika s pseudonymom X-Tomi, športový variant by sa Aurisu hodil. Výrazne vykrojené svelomety s ostro koncipovaným nárazníkom ladia parádne, automobilu sa hodia aj dodatočné spodné lišty či pretekárske disky kolies. Škoda, že Auris GRMN zatiaľ zostane len vo virtuálnom svete. Ako sa však hovorí, nádej umiera posledná.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×