Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Outlander PHEV: Ženeva mu priniesla väčší motor

ZO ŽENEVY
Ženeva je plná plug-in hybridov, ktoré sú súčasťou budúcnosti každej automobilky. Japonský model Outlander je najpredávanejším hybridným SUV na európskom trhu už od roku 2015. Facelift priniesol nový motor, ale aj mierne upravený dizajn.
11 1 príspevok 12.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Modernizovaný Outlander sa navonok radikálne nezmenil, no hlbšie pod jeho kožou sa skrýva niekoľko dôležitých vylepšení. Pod kapotu sa nasťahoval nový 2,4-litrový spaľovací motor naladený na 77 kW (103 k), ktorý je vylepšenou verziou predošlého dvojlitra. Popri klasickom pohone je Mitsubishi vybavený next-gen hybridnou jednotkou. Batérie s kapacitou 13,8 kWh sú oproti minulosti väčšie o takmer 2 kWh. Celkový výkon akumulátorov je vyšší o 10%, tým pádom je zaručený aj väčší elektrický dojazd.

Zo všetkých zmien naživo do oka najviac udrú prepracované svetlomety, v interiéri zasa prítomnosť lepších materiálov a zvýšený cit pre detail 11 fotografií v galérii Zo všetkých zmien naživo do oka najviac udrú prepracované svetlomety, v interiéri zasa prítomnosť lepších materiálov a zvýšený cit pre detail Zdroj: Filip Kadlečík

Ďalšími novinkami sú dva nové jazdné režimy, ktorými toto SUV disponuje. Športový mód ponúka vodičovi rýchlejšiu odozvu na plynový pedál, snežný režim sa zasa postará o pomoc pri jazde po klzkom teréne. Čo sa týka exteriéru dostal tento samuraj väčší zadný spojler, nové 18-palcové ráfiky a upravenú prednú masku spolu s LED reflektormi. V interiéri sa nachádza viacero kožených prvkov či napríklad aj vynovená prístrojová doska.

Na európskom trhu sa automobil objaví už na jeseň, v USA si budú musieť na príchod počkať o čosi dlhšie. Čo sa týka cenovky tohto modelu, tá zatiaľ nie je známa. Predpokladáme však že bude podobná ako u predchodcu, mala by sa teda tesne zmestiť pod hranicu 40 000€.

Test Mitsubishi Outlander: Hybridné SUV

Vyskúšali sme si Mitsubishi Outlander PHEV. Plug-in hybridné SUV je možno pre mnohých ľudí tŕňom v oku, my sme však presvedčení o niečom inom.


Najnovšie články
Chorvátsko: Nepríjemné pokuty už aj poštou

Po zatknutí doterajšieho šéfa muselo Audi reagovať rýchlo. Na miesto Ruperta Stadlera si sadne doterajší riaditeľ predaja Bram Schot.

Dieselgate: Audi má nového šéfa

EXKLUZÍVNA JAZDA Kráľ štyroch kolies harmonicky spája tradície a moderné technológie s cieľom poskytnúť svojim pasažierom čo najväčšie pohodlie.

Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×