Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot prekvapil: Rifter aj s pohonom 4x4?

ZO ŽENEVY
Automobilka Peugeot si na tohtoročný autosalón v Ženeve priviezla prekvapivého debutanta. Zaužívané meno Partner skončilo a nezmenil sa len názov. Francúzi načrtli odvážnu budúcnosť modelu Rifter.
9 12.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Nový model značky Peugeot prináša do konkurencie minivanov inovatívny dizajn, ktorý však nemá byť prekážkou pri každodennom nasadení. Vo vzhľade Rifteru sa skĺbila robustnosť a elegancia, ktorá je určená nielen na brázdenie mestských ulíc, ale aj na cestovateľské výlety či jazdy spojené s výkonom povolania. Automobil je jedným z koncernových trojičiek PSA: Spoločnosť mu bude robiť Opel Combo a Citroën Berlingo.

Peugeot Rifter bude dostupný aj vo výbavých Allure či GT Line 9 fotografií v galérii Peugeot Rifter bude dostupný aj vo výbavých Allure či GT Line Zdroj: Filip Kadlečík

Rifter je postavený na novej robustnej platforme, ktorá je navrhnutá tak, aby zvládala aj náročnejšiu jazdu po nespevnených komunikáciach. Špecifický exteriér zaváňa skôr terénnym SUV než rodinným minivanom. Môže za to najmä využitie plastových ochranných prvkov na spodnej časti karosérie. Praktický Peugeot je  k dispozícií v dvoch verziách: 5- alebo 7-miestny variant kombinujú všestrannosť, modularitu a praktickosť. 

Nový van ponúka v porovnaní s Citroënom alebo Oplom sofistikovanejší dizajn interiéru. Peugeot i-Cockpit s kompaktným volantom a 8 palcovým displejom vyzerá efektne. Francúzi v prípade tohto modelu ponúkajú 5 motorizácií. Na strane benzínu možno rátať s 1,2-litrovým prepĺňaným trojvalcom dostupným v dvoch naladeniach. Naftu bude reprezentovať turbodiesel s objemom 1,5 litra ponúkaný v troch verziách, popri manuálnych prevodovkách sa v cenníku objaví aj osemstupňový automat. 

Rifter 4x4 Concept sa zatiaľ na cesty nechystá, my by sme sa mu však rozhodne potešili 9 fotografií v galérii Rifter 4x4 Concept sa zatiaľ na cesty nechystá, my by sme sa mu však rozhodne potešili Zdroj: Filip Kadlečík

Okrem sériového modelu predstavila automobilka aj nový 4x4 koncept tohto kompaktného vanu. Ten sa vyznačuje obrovským LED pásom na streche, za ktorým sa nachádza rozkladací stan. Svetlá výška modelu je väčšia o 8 centimetrov, o pohon sa stará 1,5-litrovým turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k). Šesťstupňový manuál prenáša výkon na všetky štyri BF Goodrich kolesá. Štýlový koncept nechal vyniknúť predovšetkým kontrastu farieb a materiálov. Reálne uvedenie do predaja je však v tejto chvíli stále nejasné.

Peugeot Rifter je finálnym trojčaťom PSA

Výrobca sa snažil svojmu členovi rodiny dať špecifický štýl, ktorý zaváňa terénom. Van príde do Ženevy aj v podobe konceptu 4x4.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×