Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volvo S60: Nový sedan na prvej fotografii

Severský magazín zverejnil záber, ktorý zachytáva všetko dôležité. Zadné partie štvordverového modelu pripomínajú typ S90.
12.03.2018 / Marek Pokrývka

Automobily strednej či vyššej strednej triedy zvyčajne debutujú vo forme označovanej za limuzínu, či už so štyrmi alebo piatimi dverami. Kombi štandardne nasleduje neskôr. Volvo urobilo v tomto smere výnimkou, na ženevskom autosalóne predstavilo typ V60 ešte pred debutom príbuzného menom S60 naplánovaným údajne na leto. O jeho dizajne môžeme napriek tomu hovoriť už teraz.

Nový švédsky sedan sa svetu ukázal na prvej fotografii. Na sociálnej sieti ho zverejnil severský magazín Teknikens Värld, neoficiálny záber zachytáva všetko dôležité. Predná časť by mala byť stopercentne zhodné s kombíkom. Štvordverový model však disponuje stúpajúcou spodnou líniou okien na zadných dverách a koncovými svetlami nápadne pripomínajúcimi typ S90. Ten si pritom za stvárnenie svojich zadných partií vyslúžil nejedno kritické slovo.

Volvo V60: Najkrajšie kombi súčasnosti?

Oproti väčšiemu súrodencovi V90 pôsobí novinka dynamickejšie, no má takmer rovnaký interiér a dve plug-in hybrid vyhotovenia.

Veko batožinového priestoru na rozdiel od súrodenca  obsahuje výrez na evidenčné číslo, okrem toho je jeho súčasťou integrovaný spojler. Vo výsledku by tak mohol zadok S60 pôsobiť lepšie než pri väčšom bratovi. Na lepšie zhodnotenie dizajnu si musíme počkať, jeho premiéra sa má odohrať počas letných mesiacov v Južnej Karolíne. V tomto americkom štáte sa má Volvo aj vyrábať.


Najnovšie články
Chorvátsko: Nepríjemné pokuty už aj poštou

Po zatknutí doterajšieho šéfa muselo Audi reagovať rýchlo. Na miesto Ruperta Stadlera si sadne doterajší riaditeľ predaja Bram Schot.

Dieselgate: Audi má nového šéfa

EXKLUZÍVNA JAZDA Kráľ štyroch kolies harmonicky spája tradície a moderné technológie s cieľom poskytnúť svojim pasažierom čo najväčšie pohodlie.

Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×