Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obývačka na kolesách: Icona Nucleus v Ženeve

ZO ŽENEVY
Talianska spoločnosť Icona predviedla v Ženeve svoj nový koncept. Icona Nucleus by mala plniť úlohu ultimátnej obývačky na kolesách . Vedeli by ste si predstaviť jazdu autom bez akéhokoľvek zásahu do vedenia automobilu?
5 9 príspevkov 10.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Tohtoročný autosalón v Ženeve ponúka návštevníkom mnoho futuristicky vyzerajúcich automobilov, ktoré pripomínajú skôr sci–fi filmy ako realitu blízkej budúcnosti. Keby ste v interiéri hľadali volant alebo pedále, boli by ste sklamaní. Icona Nucleus, ako uvádza neznáma talianska spoločnosť, by mala spĺňať level autonómnosti číslo 5.

Futuristický dizajn sa tu snúbi s pohodlným a funknčným interiérom 5 fotografií v galérii Futuristický dizajn sa tu snúbi s pohodlným a funknčným interiérom Zdroj: Filip Kadlečík

Štúdia menomIcona Nucleus prepraví naraz až 6 cestujúcich. Jej interiér si môžete sami modifikovať podľa vašich predstáv a potrieb. Pohodlie a maximálny zážitok z jazdy by tu chýbať nemal. Problémom môže byť len fakt, že v kabíne nenájdete žiaden volant alebo prístrojovú dosku. Cítili by ste sa dostatočne bezpečne pri jazde v takejto autonómnej “obývačke”? 

S dĺžkou niečo vyše 5 metrov a šírkou 2,12 metra ponúka tento koncept množstvo miesta v kabíne. Nucleus má obuté masívne 26” kolesá. Tie sa ku zaujímavému exteriéru pripomínajúcemu bublinu skutočne hodia. Vďaka obrovskému strešnému oknu majú pasažieri skvelý výhľad na okolie automobilu. Na cestách tento model asi neuvidíme, no cestovať takýmto relaxačným spôsobom by mohlo byť prinajmenšom zaujímavé.

Icona Vulcano: LaFerrari je lacnota

Talianske dizajnové štúdio predstavuje na čínskom autosalóne kusovku, ktorá je o 700 tisíc eur drahšia než nové LaFerrari.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×