Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lagonda má byť rýdzo elektrická značka

ZO ŽENEVY
Futuristický koncept elektromobilu s klinovitou karosériou má honosné kreslá pre vzadu sediacich pasažierov a na nabitie prejde takmer 650 kilometrov.
18 09.03.2018 / Marek Pokrývka

S pohonom na batérie experimentuje väčšina veľkých automobiliek. No nevyhýbajú sa tomu ani mnohí menší hráči, napríklad Aston Martin. Prestížny britský výrobca už dávnejšie ohlásil príchod elektrického modelu RapidE. Na ženevskom výstavisku však naznačil, že je to len začiatok. Bez predchádzajúceho avíza totiž predstavil limuzínu označenú ako Lagonda Vision.

Aston Martin na autosalóne prekvapil štúdiou Lagonda Vision 18 fotografií v galérii Aston Martin na autosalóne prekvapil štúdiou Lagonda Vision Zdroj: AUTO BILD

Jedno z mála prekvapení autosalóna opäť prinieslo značku, o ktorej oživenie sa Angličania snažia už niekoľko rokov. Tentokrát však jej znovuzrodenie vyzerá nádejne. Konečne totiž našla svoju konkrétnu cestu, má to byť rýdzo elektrická luxusná divízia. Už teraz sa hovorí o troch potenciálnych modeloch. Aktuálny koncept bude prvým z nich, jeho výroba sa má začať o tri roky.

Štúdia elektromobilu zaujala na prvý pohľad svojím futuristickým dizajnom. Disponuje klinovitou karosériou, ktorá má v prednej časti charakteristický tvar masky chladiča oživený LED modulmi. Koncové svetlá tvorí jednoliaty diódový pás vystupujúci z netradične skosenej zadnej časti. Plochám vozidla vládnu ostré tvary, tie vyznávajú aj mnoholúčové disky kolies.

Napriek autonómnym schopnostiam v interiéri nechýba volant 18 fotografií v galérii Napriek autonómnym schopnostiam v interiéri nechýba volant Zdroj: Aston Martin

Do presklenej kabíny sa pristupuje pomerne štandardnými prednými dverami a zadnými otváranými proti smeru jazdy, ktoré dopĺňa vyklápacia časť strecha. Toto riešenie má uľahčiť život vzadu sediacim pasažierom. K dispozícii majú honosné kreslá s vysúvateľnou opierkou na nohy, tie predné sú zasa otočné. Koncept totiž dokáže jazdiť autonómne. Nechýba v ňom však ani volant, ktorý obsahuje jeden z viacerých displejov prítomných v interiéri.

Na predaj je vzácne kombi Lagonda

Pod vznik jediného exemplára s karosériou Shooting Brake sa podpísala švajčiarska firma, jej dielo malo požehnanie automobilky.

O vnútornostiach štúdie neprezradil Aston Martin takmer žiadne detaily. Dozvedeli sme sa akurát, že disponuje variabilným elektrickým pohonom všetkých kolies a dostatkom šťavy na prejdenie takmer 650 kilometrov bez potreby nabíjania. Má ísť pritom o skutočne reálny údaj. Až začiatkom budúcej dekády sa dozvieme, nakoľko sa toto číslo i odvážny dizajn vozidla podarí pretaviť do reality.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×