Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi A6: Luxus podľa gusta Ingolstadtu

ZO ŽENEVY
Audi so svojimi top modelmi za konkurenciou ešte pred pár mesiacmi zaostávalo. Teraz je však všetko inak. Po typoch A8 a A7 sa svetu oficiálne predstavila aj manažérska limuzína s označením A6. Aká je naživo?
20 11 príspevkov 09.03.2018 / Filip Kadlečík

Audi A6 v poslednom čase trpelo tým, že v porovnaní s konkurenciou bolo podstatne staršie. Platilo to pritom aj pre modely A8 či A7. BMW a Mercedes-Benz jednoducho istý čas mali výhodu, že na trh uviedli novšie a vyspelejšie produkty. Teraz je však táto medzera preč. Po A8 a A7 strhol Ingolstadt plachtu aj z manažérskeho sedanu vyššej strednej triedy.

Modernejšie technológie, ostrejšie línie a drobné dizajnové retuše dávajú Audi A6 športovejší charakter 20 fotografií v galérii Modernejšie technológie, ostrejšie línie a drobné dizajnové retuše dávajú Audi A6 športovejší charakter Zdroj: Filip Kadlečík

Naživo je zrejmé, že nastupujúce Audi A6 úplne nezabudlo na svojho predchodcu a zachováva si množstvo prvkov, ktoré ho zdobili. Piata generácia však navyše prichádza s efektnými Matrix HD svetlometmi, upravenou čelnou maskou a ostrejšími líniami. Vďaka tomu pôsobí už na prvý pohľad futuristickejšie a športovejšie.

Zadok zdobia nové koncové svetlá, ktoré však napriek predpokladom nie sú spojené LED trubicou (ako je tomu napríklad pri modeli A7). Tento fakt však nemusí byť na škodu - šestke akoby dodáva viac serióznosti a elegancie. Oceňujeme aj zaujímavú farbu, v ktorej ju Audi predstavilo. “Nudné” limuzíny sa väčšinou predávajú v sivom, čiernom či bielom lakovaní. Nemeckému fešákovi však svedčí aj výraznejší náter.

Klesajúca línia skiel je jedným z prvkov, ktoré sa dajú nájsť aj na staršom type A6 20 fotografií v galérii Klesajúca línia skiel je jedným z prvkov, ktoré sa dajú nájsť aj na staršom type A6 Zdroj: Filip Kadlečík

V interiéri sa v podstate nič prekvapivé nestalo a nás to čiastočne teší. Nový koncept palubovky automobilov vyššej strednej triedy so štyrmi kruhmi na volante vyzerá naživo krásne, fascinujúco a luxusne. Na druhú stranu, v praxi sú najmä dotykové plôšky málo odolné voči zašpineniu. Takéto riešenie pedantov, ktorí si potrpia na poriadok, určite nepoteší.

Audi A6 prekvapuje športovým dizajnom

Limuzína vyššej strednej triedy prichádza s dynamickým vzhľadom, triom displejov a dvomi trojlitrovými šesťvalcami.

Pozitívom modelu A6 je priestorová ponuka v kufri i na zadných sedadlách. V pohodlných kreslách sa aj vzadu sedí príjemne. Dotykový displej určený na ovládanie klimatizácie sa však dostal aj sem. Inak sa niet na čo sťažovať, z hľadiska dizajnu i materiálov je aj druhý rad sedadiel zvládnutý vynikajúco. Rovnako, ako celá limuzína.

V interiéri sa A6 nemá za čo hanbiť, nám však prekážajú dotykové plôšky náchylné na zašpinie 20 fotografií v galérii V interiéri sa A6 nemá za čo hanbiť, nám však prekážajú dotykové plôšky náchylné na zašpinie Zdroj: Filip Kadlečík

Šestka dobieha konkurenciu a v mnohých ohľadoch ju dokonca možno aj predbieha. Najmä stvárnenie kabíny je, typicky pre Ingolstadt, na vysokej úrovni z hľadiska dizajnu i kvality.  Piata generácia A6 má všetky predpoklady na to, aby sa z nej stala úspešná manažérska limuzína. Kto vie, čoskoro na nej možno do práce dorazí aj váš šéf.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×