Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najlepšie dostupné jazdenky: Japonci dominujú

FOTO
Tradičný magazín zostavil zoznam modelov, ktoré ponúkajú vysokú spoľahlivosť a dobrú protihodnotu za svoju cenu.
17 59 príspevkov 09.03.2018 / Marek Pokrývka

Už niekoľko dekád sa americký titul Consumer Reports venuje selekcii najlepšieho tovaru dostupného v Spojených štátoch, vrátane osobných automobilov. Pravidelne prináša rebríčky rôzneho druhu. Najnovšie sa jeho zástupcovia pozreli na to, ktoré sú najlepšie dostupné jazdenky. Výber ohraničili 10-ročným vekom a maximálnou sumou 20-tisíc dolárov (zhruba 16-tisíc eur).

Malé a kompaktné autá - Honda Jazz (2009-13): Japonský hatchback známy aj ako Fit sa vyrába od roku 2001, podľa Consumer Reports sú dobrou a dostupnou voľbou zástupcovia jeho druhej generácie 17 fotografií v galérii Malé a kompaktné autá - Honda Jazz (2009-13): Japonský hatchback známy aj ako Fit sa vyrába od roku 2001, podľa Consumer Reports sú dobrou a dostupnou voľbou zástupcovia jeho druhej generácie Zdroj: AUTO BILD

Do hľadáčika tradičného magazínu sa dostal nejeden model dostupný výhradne v USA, ale taktiež viacero vozidiel predávaných zároveň na európskych trhoch. Napriek istým odlišnostiam medzi verziami určenými pre jednotlivé kontinenty môže rebríček slúžiť ako orientačný aj pre našinca. Objavili sa v ňom stroje, ktoré ponúkajú dobrú protihodnotu za svoju cenu a tiež vysokú trvácnosť.

Už na úvod možno povedať, že Japonci tomuto prehľadu absolútne dominujú. Do originálneho zoznamu 35 vybraných jazdených áut sa dostal iba 1 americký a 1 európsky model. Všetky ostatné pochádzajú z krajiny vychádzajúceho slnka. Potvrdzujú tak všeobecne dobrú reputáciu o svojej spoľahlivosti, v ktorej dlhodobo obsadzujú popredné priečky.

>>> ZOZNAM NAJLEPŠÍCH DOSTUPNÝCH JAZDENIEK <<<

Consumer Reports rozdeľuje svoj prehľad do viacerých kategórii vychádzajúcich zo zaužívaného členenia severoamerického trhu, my sme rebríček trochu prispôsobili. Zároveň sme z neho vyškrtli autá nedostupné na slovenskom trhu. Na rovnováhe síl to však nič nezmenilo. Jednotlivé modely sú v kategóriách zoradené abecedne, vrátane konkrétnych ročníkov.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×