Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najlepšie dostupné jazdenky: Japonci dominujú

FOTO
Tradičný magazín zostavil zoznam modelov, ktoré ponúkajú vysokú spoľahlivosť a dobrú protihodnotu za svoju cenu.
17 59 príspevkov 09.03.2018 / Marek Pokrývka

Už niekoľko dekád sa americký titul Consumer Reports venuje selekcii najlepšieho tovaru dostupného v Spojených štátoch, vrátane osobných automobilov. Pravidelne prináša rebríčky rôzneho druhu. Najnovšie sa jeho zástupcovia pozreli na to, ktoré sú najlepšie dostupné jazdenky. Výber ohraničili 10-ročným vekom a maximálnou sumou 20-tisíc dolárov (zhruba 16-tisíc eur).

Malé a kompaktné autá - Honda Jazz (2009-13): Japonský hatchback známy aj ako Fit sa vyrába od roku 2001, podľa Consumer Reports sú dobrou a dostupnou voľbou zástupcovia jeho druhej generácie 17 fotografií v galérii Malé a kompaktné autá - Honda Jazz (2009-13): Japonský hatchback známy aj ako Fit sa vyrába od roku 2001, podľa Consumer Reports sú dobrou a dostupnou voľbou zástupcovia jeho druhej generácie Zdroj: AUTO BILD

Do hľadáčika tradičného magazínu sa dostal nejeden model dostupný výhradne v USA, ale taktiež viacero vozidiel predávaných zároveň na európskych trhoch. Napriek istým odlišnostiam medzi verziami určenými pre jednotlivé kontinenty môže rebríček slúžiť ako orientačný aj pre našinca. Objavili sa v ňom stroje, ktoré ponúkajú dobrú protihodnotu za svoju cenu a tiež vysokú trvácnosť.

Už na úvod možno povedať, že Japonci tomuto prehľadu absolútne dominujú. Do originálneho zoznamu 35 vybraných jazdených áut sa dostal iba 1 americký a 1 európsky model. Všetky ostatné pochádzajú z krajiny vychádzajúceho slnka. Potvrdzujú tak všeobecne dobrú reputáciu o svojej spoľahlivosti, v ktorej dlhodobo obsadzujú popredné priečky.

>>> ZOZNAM NAJLEPŠÍCH DOSTUPNÝCH JAZDENIEK <<<

Consumer Reports rozdeľuje svoj prehľad do viacerých kategórii vychádzajúcich zo zaužívaného členenia severoamerického trhu, my sme rebríček trochu prispôsobili. Zároveň sme z neho vyškrtli autá nedostupné na slovenskom trhu. Na rovnováhe síl to však nič nezmenilo. Jednotlivé modely sú v kategóriách zoradené abecedne, vrátane konkrétnych ročníkov.


Najnovšie články
Chorvátsko: Nepríjemné pokuty už aj poštou

Po zatknutí doterajšieho šéfa muselo Audi reagovať rýchlo. Na miesto Ruperta Stadlera si sadne doterajší riaditeľ predaja Bram Schot.

Dieselgate: Audi má nového šéfa

EXKLUZÍVNA JAZDA Kráľ štyroch kolies harmonicky spája tradície a moderné technológie s cieľom poskytnúť svojim pasažierom čo najväčšie pohodlie.

Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×